У "білій" Великобританії масові сутички негрів та азіатів


Безпосереднім приводом для зіткнень між групами молодих людей із негритянської й індо-пакистанської громад стала непідтверджена інформація про зґвалтування 14-літньої чорношкірої дівчини з Ямайки. Злочин викликав обурення карибської громади Бірмингему, що звинуватила в злочині азіатів, а поліцію – в бездіяльності. Правоохоронні органи досі шукають потерпілу.

Погроми в районі Лозеллс, на заході Бірмінгему, почалися після того, як представники двох громад, а також представники місцевої влади зібралися в одній із церков обговорити повідомлення про напад на юну мешканку негритянської громади. Хто вона – досі невідомо.

Раптом у церкву спробувала прорватися група людей, однак їх туди не пустили. Після цього кілька десятків молодих людей, вихідців із індо-пакистанських районів Бірмінгему, почали громити Лозеллс, де живуть чорношкірі. Було розбито вітрини магазинів, пошкоджено, перевернуто або спалено машини. Поліцію, що прибула на місце події, закидали камінням і пляшками.

Загалом, за даними поліції, в масовій бійці взяли участь понад 200 осіб.

Поки що офіційно повідомили, що жертвою погромів став один чорношкірий, вихідець з Карибських островів – на нього напали з ножем. Ножові поранення отримали ще чотири людини. Поранено було також одного поліцейського – у нього вистрелили з пневматичного пістолета. Ще 35 людей опинилися в лікарні.

Поліція ще перевіряє, чи пов’язана з суботніми заворушеннями стрілянина в ніч із неділі на понеділок: у прилеглому до Лозеллс районі Ньютон було застрелено 18-літнього юнака.

Поліція наголошує, що заворушення організувала невелика група людей, і вони не відображають загальної картини расових відносин у Бірмінгемі. Однак Лозеллс уже відзначився міжетнічними зіткненнями.

Головною причиною вважають діяльність молодіжних злочинних угруповань, втягнених у наркоторгівлю. Довгі роки наркотиками промишляли негритянські банди, однак останніми роками у їхню "зону впливу" почали вторгатися конкуренти з південноазіатської громади.

Крім того, триває суперництво між угрупованнями чорношкірої молоді. 2003 року жертвами розглядів між двома угрупованнями стали дві молоді негритянки.Bookmark and Share