У Тернополі СУМ реконструює криївку, а на Закарпатті готуюься відсвяткувати 60-у річницю УжНУ і вже провели екстремальний фестиваль


Створення справжньої криївки розпочалося у Тернопільському музеї політичних в’язнів та репресованих. Її відкриття в одній із кімнат музею заплановане у День УПА – 14 жовтня, – поінформували 15 серпня Західну інформаційну корпорацію у Тернопільській міській організації Спілки української молоді. Власне, члени міській організації СУМ допомагають у створенні цього своєрідного експоната.
У кімнаті, де буде криївка, у минулому розташовувався каземат НКВС, в якому загинуло багато патріотів.
У криївці стоятиме дерев’яний стіл, нари, друкарська машинка, на якій у 1940-1950-х роках виготовляли листівки та іншу літературу. Відвідувачі музею також зможуть побачити грошову одиницю українських повстанців – буфони.

З 27 до 29 серпня в Ужгороді відбудеться Міжнародний гандбольний турнір, присвячений 60-річчю Ужгородського національного університету. У змаганнях братимуть участь спортсмени з російського клубу “Ростов-Дон”, московські гравці з “Луча”, а також гандболісти зі Словаччини – ГК “Ювента”, команда “Дін” із Сербії і Чорногорії. Прийматиме гостей місцева команда “Карпати-УжНУ”. Про це Західній інформаційній корпорації повідомила прес-служба гандбольного клубу “Ростов-Дон”.
У повідомленні також ідеться, що ростовські спортсмени приїдуть до Ужгорода відразу після міжнародного турніру, що проходитиме в угорському місті Балатонфюред.

НА ЗАКАРПАТТІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ЕКСТРЕМАЛЬНИХ ВИДІВ СПОРТУ

Упродовж трьох днів на Закарпатті тривав Фестиваль екстремальних видів спорту „Боржава флай-ін 2005”. Допомогу в проведенні фестивалю надали представники місцевої та обласної влад, – повідомили Західну інформаційну корпорацію 15 серпня у прес-служба Закарпатської ОДА. На думку начальника управління туризму Закарпатської ОДА Олександра Марченка, такі заходи дозволяють концентрувати увагу молоді на заняттях спортом та туризмом, а не на шкідливих для здоров’я речах, як-от наркотики чи алкоголь. Однак сам у параплан він би не сів: „Навіть якщо б я хотів політати, то не зараз. Для цього треба готуватися, мати відповідне здоров’я та вагу, а я, маючи 100 кілограмів? боюся туди сісти. Хоча на дельтаплані я літав і це справді неймовірне враження. Просто захоплює дух!”.
Наступний фестиваль, за словами одного з організаторів Інни Михайленко, заплановано провести у лютому. Він буде присвячений зимовим видам спорту і знову перетворить Карпати на осередок азарту та активності. Окрім українців, у святі взяли участь чехи, словаки, росіяни.

Bookmark and Share