21 жовтня відбулося нагородження переможців конкурсу творчих робіт для студентів і викладачів “Я не даю хабарів. Вчитися – модно!”


Участь у конкурсі взяли більше двохсот студентів усіх факультетів та інститутів ХДУ і лише один викладач економіко-юридичного факультету. Конкурсанти обрали різні жанри для вираження заданої проблематики : вірші, статті, промови, та й просто перераховували причини.

Найчастіше зустрічалися такі пояснення, чому студент не дає хабарів :
1. Маю гідність
2. Це – протизаконно
3. Можу вчитися без грошей
4.Не дозволяє виховання
5. Не вмію
6. Соромно перед батьками
7. Хочу мати знання
8.Не дозволяє совість
9.За гроші розуму не купиш.
10. Це – аморально та багато інших принципових істин.

Рідше можна прочитати :
1. Небезпечно
2.Не хочу
3. Можуть вигнати з вузу.
4. Ціль, досягнена незаконним шляхом, не приносить задоволення.
5.Не вимагають
6. Не знаю, кому і скільки платити.
7.Поганий приклад для інших
8.Хочу жити у “здоровому” суспільстві.
9.Хабар – це своєрідне мистецтво, яким володіє не кожний.
10. Краще допоможу сиротам.

Найцікавішими роботи виявилися у 13 чоловік, тільки четверо стали переможцями, з них викладач – Леся Родік. Переможці серед студентів : Сіндєєва Катерина, Шалар Констянтин, Козачек Олена. Найбільшу активність продемонстрував інститут психології історії, соціології ХДУ.

21 жовтня в музеї історії ХДУ відбулося нагородження переможців. Всі вони отримали дипломи, книжки , а також кумедні ексклюзивні футболки зі смайликами та написом “Я не даю хабарів. Вчитися – модно!”. Цікаво, що майже в той самий час за ініціативи НСНУ відбувався круглий стіл антикорупційної тематики. На ньому Люба Єремічева розповіла про антикорупційну діяльність у вузах губернатору області Борису Сіленкову.

Ініціаторами проведення конкурсу стали також члени новоствореного громадсько-політичного обєднання ХДУ “Студентська громада”. Перед урочистостями – перфоманс “Знання із закритими очима”. Близько двадцяти студентів затулили очі пов”язками із написом “корупція” і вистроїлися біля старого телевізору, на якому були виведені літери “знання”. Пару хвилин вони просто стояли, вдаючи, що нічого не можуть зрозуміти. А потім почали смикати людину з пультом для пермикання каналів, галасуючи “Переключи! Набридло! Всюди одна корупція!”. Ця людина так і не спромоглася знайти інший канал і розчаровані глядачі розходяться, скидуючи повязки з очей.

“Студентська громада” має на меті кілька стратегічних завдань :

1. боротьба з хабарництвом та виявами корупції в освітній галузі.
2. політичний клуб ( дискусії, дебати, круглі столи, зустрічі з громадськими та партійними організаціями)
3. створення комітету по дотриманню чесності та прозорості виборчих кампаній у вузі.

Організатори переконані, що викорінювати хабарництво, окрім традиційних методів, можна також шляхом впливу на свідомість наших громадян. Хабарництво повинно стати немодним, непопулярним і ганебним. В університеті вже проведено два перфоманси “Купи диплом” та “Знання із закритими очима”, відбувся круглий стіл “Освіта : чи є ліки від корупції”, виставка “Мистецтво проти корупції”, конкурс студентських робіт із заданою тематикою (стінгазети, інші експонати для виставки тощо).

Bookmark and Share