Україні – український день студента!


Колись Олесь Доній писав, що символом російського спротиву є танк, а символом українського – намет. Сімнадцятого жовтня 2005 року на Майдані незалежності . активісти “Української народної молоді” провели акцію “Україні – український День студента.” Цей захід приурочено до 15-ліття студентського голодування 2-17 жовтня 1990 року. До цієї дати було підготовлено фотогалерею, світлини для якої надали очевидці тих подій. Активісти молодіжних організацій передали Президентові України звернення з пропозицією святкувати День студента 17 жовтня на честь перемоги “Революції на граніті.”
Згодом виступили провідники сучасних молодіжних організацій, які підтримали пропозицію УНМ святкувати День українського студента 17 жовтня. Голова об‘єднання студіюючої молоді «Зарево» В.Генералюк наголосив, що українці люблять святкувати чужі свята, але нерідко забувають про свої. Цікаво було почути спомини учасника голодування, а нині народного депутата поета Володимира Цибулька про те, як усе відбувалося.
Голова КМО “Українська народна молодь” Леся Башняк зачитала звернення до Президента України з пропозицією відзначати День українського студента 17 жовтня. Леся завершила словами: “15 років тому студенти України показали себе як вільні громадяни. Вони піднялися – і вони перемогли. Українське студенство має своїх героїв і свою традицію.Україні – українські символи! Українським студентам – День українського студента!” Під зверненням підписалися ВМГО «Українська народна молодь», «Молодий рух», Українська студентська спілка ,Фонд підтримки молодіжних демократичних ініціатив, Республікансько-християнська молодь і багато інших.Звернення до Президента України
Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!


П‘ятнадцять років тому з 2 по 17 жовтня на центральній площі м.Києва відбулося студентське голодування, відоме як “Революція на граніті.”Тоді українські студенти не злякалися Радянської влади, не побоялися вийти на вулиці зі своїми гаслами. Часи були непевні. За рік до цього влада Китаю вчинила криваву розправу над мирною студентською акцією. І ніхто не знав, чи не повторилася б Тяньаменська трагедія в Україні.
Студентів не розуміли, а вони діяли. Творили ланцюги єднання українців в українській державі. Замість того, щоб засуджувати, суспільство почало задумуватися над тим, що рухає цими молодими людьми.
За ними не стояла, ні Верховна рада, ні уряд. Навіть не всі депутати з Народної ради підтримали страйкарів. Але студенти відчули себе вільними людьми і вийшли на площу заявити про це.
Кожна нація має свої символи. У Європі це студентські страйки 1968 року. Для української молоді знаковою є “Революція на граніті,” учасники якої дали потужний поштовх проголошенню державної незалежності України. У своїх зверненнях до ректорів вони наголошували на зміні назв вулиць з радянських на українські. На декомунізації та демократизації суспільства, свободі думки й слова.
Ми маємо власні українські студентські традиції. Тому ми, українські студенти, воліємо святкувати день, коли наші ровесники перемогли.
У зв‘язку з 15-літтям студентського голодування 2-17 жовтня 1990 року
пропонуємо відзначати 17 жовтня як День українського студента та на державному рівні пропагувати його.
Україні – українські символи! Українським студентам – День українського студента!

До ініціативи приєдналися молодіжні громадські організації :
ВМГО “Українська народна молодь” – В.Антошевський
ВМГО “Молодий Рух” – Л.Грицак
ВМГО „Християнсько-Демократична молодь” – О.Ярема
ВМГО „Молодий Народний Рух” – Ю.Криворучко
ВМГО „Українська студентська спілка” – С.Куценко
ВМГО „Студентське Братство” – О.Яценко
ВГО „Український Молодіжний Собор” – С.Березенко
ВМГО „Республіканська Християнська Молодь” – В.Бондарчук
ВМГО „Млода Просвіта” – В.Мороз
ВМГО „Асоціація Трудових об’єднань молоді України” – В.Івченко
ГО „Центр досліджень молодіжного руху” – О.Зварич
ОСМ „Зарево”, Моодіжний іформаційний центр „Євро<26” – В.Генералюк
„Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) – О.Солонтай

Bookmark and Share