Затримання керівника Гродненського Молодого Фронту


У гродненськім університеті ім. Купали сьогодні відбувалася конференція присвячена студентському самоврядуванню. Студент третього курсу факультету білоруської філології Євген Скрабутан теж був присутній на ній.
Охорону у приміщенні забезпечували студенти старших курсів. За словами Євгена один з них підійшов до нього під час заходу і сфотографував просто в обличчя, а потім передав знімок співробітникам міліції. Конференція закінчилася і коли Євген виходив з зали, його очікували співробітники міліції та парубки з університетської охорони, котрі стверджували що він розповсюджував листівки. Євгена доправили до Ленінського райвідділу міліції, де його було протримано дві години. На столі у слідчого лежав стосик листівок.
Скрабутан: „У листівках написано про те, що з університету виключають студентів за політичними мотивами. Там список прізвищ виключених студентів, навіть моє прізвище є." Євгена Скрабутана вже одного разу було виключено з університету за графіті: „Зупинимо русифікацію!”, але йому вдалося відновитися у ВУЗі.
Приблизно два тижні тому у Скрабутана виникли проблеми з адміністрацією університету. Це також було пов’язано з розповсюдженням нібито ним листівок опозиційного змісту. Тоді студентові було обіцяно виключення з ВУЗу найближчим часом. Молодофронтівець стверджує, що інформація про розповсюдження ним листівок є провокацією з боку адміністрації університету з метою залякування політично активної молоді.


Bookmark and Share