ВСЕ БУДЕ IUSY


Чи можна уявити аби до України на серйозне зібрання приїхали біля ста політиків з усього світу? Більшість із нас таку перспективу бачать, принаймні, у дуже далекому майбутньому. Дійсно, "Велика Вісімка" навряд чи проведе своє засідання в Києві та й ООН чекати не слід. Натомість 27 - 30 жовтня до України приїхали біля ста соціалістів, соціал-демократів, лейбористів та представників студентських організацій. Учасників засідання Європейського комітету Міжнародної Спілки Соціалістичної Молоді (IUSY) приймає Спілка молодих соціалістів.

Кожен з нас розуміє поняття "Європа" по різному. Але безумовно всі ми хочемо жити у "європейському достатку". Для членів ЄС ці слова не є далекою перспективою вони давно стали реальністю. І молоді соціалісти, багато з яких представляють партії влади в європейських країнах, можуть поділитися не тільки теоретичними ідеями побудови ефективної держави, а й довести це на практиці.

Навряд чи комусь з учасників засідань є більше тридцяти-тридцяти п"яти років, але всі вони мають політичну вагу. І не тільки тому, що представляють чи не найвпливовішу міжнародну молодіжну організацію в світі на своїй Батьківщині більшість із них беруть активну участь в політичному житті. А враховуючи той факт, що ці молоді люди потенційні майбутні керівники своїх країн, дуже важливо не тільки показати їм Україну, а й налагодити тісні контакти.

Зрозуміло, що вони далекі від ситуації в Україні, не знають підґрунтя багатьох процесів, але це не заважає їм робити точний аналіз. Головне розмовляти на одній мові. А точніше розуміти одне одного. Саме ж засідання Європейського комітету для молодіжного руху в Україні має вкрай велике значення. Наша країна в цілому, а СМС зокрема, вперше приймає гостей такого рівня.

День перший. Знайомство

Програма перебування в Києві членів IUSY розписана на чотири дні. Першого дня, відбулися засідання круглого столу по співробітництву країн Чорноморського узбережжя та засідання Балканського круглого столу. Фактично день на підготовку та розкачку, знайомство.

"Ми дуже раді вітати всіх в Україні, - сказав на початку роботи круглих столів лідер Спілки молодих соціалістів, народний депутат України Євген Філіндаш. Як історик за освітою, я з певним сумом відзначаю, що історія країн Чорноморського узбережжя це історія воєн. На протязі віків йшло суперництво хто в кого відбере більше територій. І нині ми маємо чи не перший період, коли на повістці дня стоять зовсім інші проблеми співробітництва, туризму, екології. І я переконаний, що ми зробимо свій внесок у вирішення цих проблем".

Так склалося, що в Києві групи Чорноморського співробітництва та Балканського регіону підводили підсумки дворічної роботи. Багато говорили про роль країн, що мають відношення до цих територій, в побудові єдиної Європи, зупинялись на багатьох проблемних та відчутних для європейців питаннях. Наприклад, виявилось що переговори Туреччини з Євросоюзом викликають неоднозначну реакцію не тільки серед представників ЄС, а й громадян "країни півмісяця". І та ж турецька зовсім не однозначна у своїх поглядах противників євроінтергації у країні теж немало.

Загалом же, практично у всіх виступах рефреном звучало: "необхідно будувати єдину Європу на основі загальнодемократичних цінностей". Найбільше ж уваги в дискусіям приділяли темам стабільності, регіонального співробітництва, євроінтергації та особливій ролі молодих людей в ній.

Що ж до розширення кордонів ЄС, то як зазначила віце-президент IUSY Віхра Дімітрова: "Ще Катерина ІІ сказала, що єдиний варіант для захисту кордонів це їх розширення. Нині ж у Європі постає питання як саме це робити?". У принципі, гострих суперечок із цього приводу в учасників круглого столу не було дискусії виникали, здається, більше через різність світоглядів українців та європейців. Все-таки на багато речей ми дивимось по іншому несхожість історичного розвитку та менталітетів не слід скидати з рахунків.

Хоча, за переконанням учасників круглого столу Чорноморського узбережжя, країни регіону мають досить непогані шанси для вступу до ЄС. І це при тому, що деякі з них Болгарія та Румунія мають конкретні дати вступу у 2008 році. Але для цього треба, принаймні, співпрацювати між собою.

День другий. Задоволені Україною

Представникам IUSY у Києві сподобалось. Це відзначив і генеральний секретар організації Ензо Амендола у своєму виступі 28 жовтня під час офіційного відкриття засідання Європейського комітету Міжнародної Спілки Соціалістичної Молоді. Привітати гостей, до речі, приїхали Голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз, міністр освіти на науки Станіслав Ніколаєнко та народний депутат Йосип Вінський. Лідер Соцпартії, зокрема, відзначив важливість подібних заходів для покращення відносин не тільки між молодіжними організаціями, а й висловив сподівання, що це сприятиме посиленню демократизації в Україні.

"Потрібно розвивати в Україні суспільство таким шляхом, який пройшла Європа під керівництвом наших партнерів по Соцінтерну", - сказав лідер соціалістів.

Після завершення офіційної частини молодь обговорила ситуацію в Україні європейців цікавило які наслідки принесла для України помаранчева революція та який резонанс в суспільстві мала криза влади під час відставки Юлії Тимошенко, чи виконує Віктор Ющенко власні передвиборчі обіцянки та багато іншого. Врешті решт був розроблений проект резолюції по Україні, над яким учасники засідання працюватимуть кілька дні і орієнтовно приймуть його у неділю, 30 жовтня.Bookmark and Share