Обласна організація українських народників (УНП) підтримала перший на теренах СНД фестиваль паркуру


У суботу, 13 серпня, в Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський фестиваль паркуру "Trace dayZ", в якому взяли участь команди з Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Запоріжжя, Житомира, Сум, Полтави — загалом з 12 міст України. За твердженням організаторів, це – перший фестиваль екстремального мистецтва “паркур” не тільки на території України, але й всього екс- СРСР. До програми фестивалю, який проходив на площі біля міського озера Івано-Франківська, входили спільні та показові тренування. Понад 12 команд з усієї України, а також Іркутська (Росія) показували свою майстерність, стрибаючи з різної висоти й долаючи власноручно створені перешкоди. Окрім того, в рамках фестивалю пройшла вечірка в сучасному стилі в одному з клубів міста.

Фестиваль екстремального мистецтва єдиною з політичних структур області підтримала Івано-Франківська обласна організація Української народної партії. За словами голови прикарпатських українських народників Віктора АНУШКЕВИЧУСА, сприяння УНП було тим паче доречним, адже чимало спонсорів, які зголосилися підтримати молодих шанувальників екстремального мистецтва, напередодні проведення фестивалю відмовилися його фінансувати.

Довідка. Назва цього виду спорту походить з французької “parkour” ("смуга перешкод"). Паркур — це суміш акробатики, скелелазіння і бойових мистецтв. Сам стиль полягає у швидкому, ефективному й красивому подоланні перешкод на шляху “трейсера”-дослідника. Родоначальниками паркура вважаються французи Девід Белль (Davіd Belle) і Себастьян Фука (Sebastіen Foucan).

Bookmark and Share