Кримське молодіжне об'єднання "ПРОРЫВ" проти Голови Рівненської ОДА


У ньому, зокрема, йдеться: «Червоній віддає розпорядження і чинить брутальні дії, направлені на захоплення храмів Української Православної церкви прихильниками неканонічного Київського Патріархату. Те, що голова Рівненської облдержадміністрації не приховує свого ворожого ставлення до вірних Української Православної Церкви, те, що своїми діями місцевий владоможець відкрито дискримінує їх, демонструючи натомість прихильність до вірних Православної Церкви Київського Патріархату, створює в регіоні ситуацію, за якої суспільство повертається до початку 90-тих років, коли в міжконфесійних сутичках зіткнулися представники різних церков, представлених в Україні. Результатом цього стали глибокі розколи між громадами, які нерідко присутні і донині, і які залишилися незагоєною раною на серці нашого народу, яку легко роз'ятрити й сьогодні».
Віктор Янукович вимагає також «негайного звільнення Василя Червонія з посади голови Рівненської облдержадміністрації, припинення розпалювання міжконфесійної ворожнечі, недопущення відчуження майна (культових споруд та будівель) від законних власників – громад Української Православної Церкви, скасування усіх незаконних рішень Рівненської облдержадміністрації».
Довідка ЗІКу.
Конфліктна ситуація виникла минулого тижня. Цими вихідними Рівненщину відвідав патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Однією з причин візиту, яка не набула широкого розповсюдження було висвячення настоятеля Свято-Вознесенського храму (м. Острог) на православного єпископа Київського патріархату, який до цього лишався вірним УПЦ МП. Православні московського патріархату прийшли до храму аби не впустити патріарха, вважаючи, що тоді церква остаточно перейде під юрисдикцію УПЦ КП. На думку прихожан їхній священик отець Ярослав зрадив їх, перейшовши з УПЦ до УПЦ КП. У цьому люди звинувачують владні структури.
Натомість сам священик каже, що на такий крок спонукало рішення парафіяльної ради. За його словами є відповідний документ із підписами всіх членів ради. Конфліктна ситуація не обійшлася без сутичок між віруючими. За їх словами прихильники УПЦ КП силою виводили вірних УПЦ з собору. Місцева влада ухвалила тимчасово закрити собор.
Підтримати прихожан УПЦ МП приїхали представники Кримського молодіжного об'єднання "ПРОРЫВ", а також мешканці Хмельниччини, Житомирщини, Вінниччини та Одещини. Як стало відомо, Філарет не прибув до Свято-Вознесенської церкви. Однак, настоятеля храму висвятили у іншому храмі Острога. Тепер отець Ярослав став єпископом Онуфрієм. Як результат, Свято-Вознесенський храм перейде до УПЦ Київського патріархату.
Як повідомили сьогодні у ЦГЗ УМВС України в Рівненській області, біля дверей Свято-Вознесенського храму на даний момент чергують правоохоронці. Вони слідкують за тим, аби біля храму не було сутичок прихожан.

Bookmark and Share