Ярема: пропозиції повинні бути конструктивними


Пан Ярема нещодавно обійняв посаду директора Департаменту молодіжної політики та початок своєї діяльності окреслює так: «На цьому етапі стоїть питання аналізу того, що відбувалося останнім часом у державній молодіжній політиці, провести певну, так би мовити, ревізію з тим, щоб зрозуміти яким чином вирішуються нагальні проблеми в молодіжній політиці, подивитися з іншого боку на ті пріоритети, які молода людина ставить перед собою і ті проблеми, які виникають у молоді. Це допоможе побудувати роботу департаменту молодіжної політики так, щоб в ній не було білих плям: щоб ми мали абсолютно чітке розуміння того, як живе молода людина, що її турбує, які в неї потреби, інтереси та яким чином держава може працювати у цій сфері найефективніше. Це є дорученням міністра, з тим, щоб випрацювати стратегію і тактику роботи на найближчий час».

Стосовно ставлення до роботи Міністерства пан Ярема зазначив, що «з приходом нової команди на сьогоднішній день відбувається дуже багато позитивних процесів. Є спроба побудувати більш прозору, більш демократичну систему, є спроба оптимізувати процеси реалізації державної політики у сфері не тільки молодіжної, а і в дитячої, сімейної та спортивної політики. Очевидно, є певні складнощі організаційного плану через процес реорганізації, який завжди є трохи болючим. Прийшло дуже багато нових людей – це тягне за собою необхідність навчання, певної підготовки для того, щоб вони зрозуміли як працює система. Багато хто з них є хорошими фахівцями, але з громадського сектору, тут важливо додати елемент державної роботи, з тим, щоб було чітко зрозуміло як відбувається процес прийняття рішень, як побудована робота Міністерства та робота кожної окремої людини, як на центральному рівні, так і на регіональному».

Щодо створення єдиної молодіжної платформи, директор департаменту вважає, що «це той шлях, яким повинні пройти українські молодіжні організації. Зараз не рідше говорять про Європейський молодіжний форум, задля чого і прагнуть молодіжні організації створити національну молодіжну платформу, що допоможе в подальшому інтегруватися в Європейський молодіжний рух».

Чинники, які заважають розвитку та консолідації молодіжного руху, на думку пана Яреми, це - «чинник амбіційності; кадровий потенціал, тому що, нажаль, на сьогоднішній день не створено системи підготовки кадрів для молодіжних організацій; чинник стабільності – тобто те, що наші організації планують свою діяльність лише на рік вперед. Це пов’язано, звичайно, з постійними змінами у структурі Міністерства та у державному стані, що не дозволяє організаціям розроблювати довгострокові плани на п’ять чи десять років вперед».

Вирішення питання підготовки кадрів пан Ярема бачить у поєднанні діяльності Міністерства та громадської ініціативи, шляхом створення певної постійно діючої школи підготовки кадрів.

Коментуючи питання незадоволення певних молодіжних лідерів з приводу призначення пана Яреми на його сьогоднішню посаду, директор департаменту зазначив, що «ставиться до цього абсолютно спокійно» та висловив думку, «що гірше було б, якби цим людям не дали можливості висловитися, або взагалі не запрошували. Це дуже позитивно, що вони виявили власну позицію і вона була оприлюднена і перед керівництвом Міністерства, і перед присутніми. Міністерство завжди відкрите для всіх представників, незалежно від того, позитивно вони сприйняли моє призначення чи негативно. Головне, щоб вони вносили конструктивні пропозиції, які сприяють соціальному розвитку та захисту громадян».

Bookmark and Share