У Луцьку "вибори на майдані", а в Закарпатті - реформуватимуть ПТУ ?


Спілка українських молодіжних організацій спільно з обласною організацією Спілки підприємців і промисловців України вже вдруге провели на Театральному майдані обласного центру Волині соціологічну акцію «Вибори на майдані – Вибори-2006». Організатори мали на меті шляхом опитування громадян отримати дані щодо популярність в регіоні тієї чи іншої політичної сили та її лідерів.
Загалом, в акції взяли участь 1 019 респондентів. Серед тих, кого більшість визнала провідними партіями в Україні, першість утримує «Батьківщина» Ю.Тимошенко – 436 голосів (42,8%). Друге місце – у НСНУ В.Ющенка – 311 голосів (30,5%), третє – у Партії промисловців і підприємців А.Кінаха – 66 голосів (6,5%). У другій трійці – Народна партія В.Литвина, Партія регіонів В.Януковича та Соціалістична партія О.Мороза.
Такі результати пояснюються тим, що після відставки «помаранчевого» уряду і втрати єдності між лідерами Майдану частина людей розчарувалась у них і готова підтримати представника «третьої сили», яку лучани вбачають у політичних постатях Кінаха та Литвина.
З часу попереднього подібного опитування, зробленого в Луцьку у липні цього року, рейтинг Анатолія Кінаха зріс на 2,6%.

ПРОФЕСІЙНУ ОСВІТУ В УКРАЇНІ БУДЕ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНО
26 жовтня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між представниками проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні», започатковано за ініціативи Міністерства праці і соціальної політики України та канадських партнерів – Асоціації місцевих коледжів Канади і Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій та Закарпатської облдержадміністрації щодо реалізації проекту в області. Про це повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Як повідомив координатор проекту в Україні Ігор Ілько, Закарпаття обрано однією з трьох пілотних областей, у яких реалізовуватиметься започаткована програма. Внаслідок реалізації підписаних домовленостей підготовка випускників профтехучилищ повинна набути нового якісного змісту. Закарпатські ПТУ отримають нове обладнання, а також конкретні рекомендації колег-освітян із Канади, де практикують гнучке приготування до вимог ринку праці, облаштовують навчання фахівців відповідно до запитів підприємств тощо. Позитивні напрацювання згодом стануть взірцевими і для інших регіонів.
За словами заступника голови ОДА Михайла Поповича, більшість випускників закарпатських ПТУ не працевлаштовуються за фахом, натомість їх перепідготовка при Центрі зайнятості потребує чимало коштів. Підприємства, що діють у краї у цей час потерпають від браку фахівців технічних спеціальностей. Тому зміни у цій галузі освіти сьогодні вкрай необхідні.
Довідка ЗІКу.
Проект «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» надасть значний обсяг методичної, технічної та матеріальної допомоги навчальним закладам і організаціям, залученим до процесу професійного навчання. Серед механізмів надання технічної допомоги канадськими коледжами партнерам в Україні – навчальні поїздки до Канади та країн Центральної Європи, розробка нових та покращення існуючих курсів викладання, зміцнення матеріальної та навчальної бази закладів професійного навчання, випуск посібників та методичних матеріалів, навчання менеджерів освіти. Протягом діяльності проекту десятки канадських фахівців побувають в Україні, допомагаючи закладам професійної освіти модернізувати програми та налагодити ефективні форми управління, а десятки українських менеджерів освіти матимуть змогу вивчити досвід Канади й інших країн.

Bookmark and Share