Загадки древніх курганів


Петриківський осередок Пласту в середній школі спільно з Дніпропетровською сільськогосподарською дорадчою службою, Округою Дніпропетровськ Пласту – Національної скаутської організації України, Петриківською районною радою та відділом археології та етнографії історичного музею ім. Яворницького з 25 по 28 жовтня 2005 року проводить історико-етнографічну експедицію „Загадки древніх курганів” .

Вперше учасниками подібної експедиції стануть учні 10-11 класів Петриківської середньої школи, які будуть мати змогу познайомитись з однією з легендарних сторінок історії українського народу – зі скіфськими часами та долучитися до “доброї справи” з охорони та збереження історичних пам’яток.

Збереження і примноження культурних цінностей належать до пріоритетних напрямків політики держави у сфері культури. На території Петриківського району є безліч пам'яток археології, деякі з яких не внесені до держаного реєстру та потребують дослідження та взяття на облік.

У програмі експедиції: пішохідні переходи до історичних пам’яток (обстеження, опис об’єкту та внесення історичних об’єктів до реєстру), історичні гутірки та інструктажі: археологія, картографія (складання планів та карт), мандрівництво, табірництво.

Програмою планується також зйомка історико-етнографічного фільму про експедицію з подальшим використанням відеоматерілів для демонстрації під час фестивалю музеїв в Дніпропетровську, для презентацій під час семінарів та для поповнення наукового історичного архіву.

Культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання, її збереження є запорукою майбутнього нашої держави.

Bookmark and Share