Члени МНК стоять на захисті УАПЦ


Члени МНК одразу ж приєдналися до підтримки акції на захист храму. Громадянська партія "Пора" поставила намет біля входу в до Свято-Дмитрівського храму.

Було організоване цілодобове чергування в церквах (така сама акція проводилася ще й у Іоано-Богословському храмі) задля відсічі спробам їх насильного захоплення. Члени ХОО МНК також організували позмінне чергування в церкві. Біля храмів з'явилися пости міліції. Не розуміючи ментальності східних українців, злочинці з оточення Валерія Кудрякова ("митрополита Мефодія") мимоволі викликали згуртування парафіяльних спільнот, привернули до громад УАПЦ співчуття і симпатії харків'ян. В ці дні у храмах часто повторювали: "Харків - не Київ", стверджуючи твердий намір не допустити повторення в Харкові розгрому духовного центру УАПЦ, що стався 4 лютого 2005 р. в столиці України.

Дні акції як раз перепали на час, коли до Харківської обласної організації МНК завітала Рада Честі з перевіркою. Ці позачергові збори та перевірка проводилися в стані облоги в самому приміщенні церкви - в кімнаті, яка відведена для недільної школи. Владика Ігор - Ігор Ісіченко, архієпископ Харківський і Полтавський, духовний лідер УАПЦ, високо оцінив підтримку акції захисту харківськими МНКівцями. Він виявив бажання особисто зустрітися з нами і щиро подякував за допомогу та підтримку, побажав удачі та наснаги у нашій праці, відповів на запитання та зробив кілька настанов на майбутнє, головна з яких - це те, що поставлену конкретну мету на нашому шляху не треба робити самоціллю, мати стратегію дій та знати наперед, що ми будемо робити далі, не зупинятися на досягнутому.

Довідка Інформцентру МНК: 4 лютого 2005 року група осіб кримінальної зовнішності на чолі з „митрополитом” УАПЦ Кудряшовим захопила приміщення Секретаріату УАПЦ. Під час бандитського нападу була застосована груба фізична сила – побито Євгена Сверстюка – головного редактора „Нашої віри”, представників духовенства УАПЦ, молодих пластунів. Члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу одразу прибули на місце подій, проте були зупинені працівниками МВС, які не завадили втручанню у конфлікт. Нашою організацією було проведено кілька акцій захисту вірних та духовенства УАПЦ, політичних акцій з вимогами до влади втрутитися у ситуацію. Незважаючи на голодування священиків та молоді під стінами Секретаріату Президента, українська влада не прореагувала на беззаконня. Для наших „друзів” з групи Кудрякова-Дамаскіна заявляємо, що наша організація завжди стояла і стоятиме на захисті Української Церкви.

Bookmark and Share