Нагороди “Молодості”


А от персонами грата на фестивалі стали ті, хто отримав численні нагороди. На жаль, серед переможців присутні лише українські аніматори: диплом від кіноклубів Італії, Швеції та України отримала студентська стрічка Євгена Альохіна “Ведмежа послуга”, а найкращим у позаконкурсній програмі “Панорама українського кіно 2004-2005 рр.” стала стрічка Євгена Сивоконя.

Нагадаємо, що в конкурсі “Молодості” змагалися п’ять українських студентських стрічок. Серед них – лауреат Канн “Подорожні”. Ймовірно, такий масовий неуспіх українського кіно був пов’язаний із великими технічними проблемами: під час їх демонстрації виникли негаразди зі звуком. А можливо, вони не припали до душі головному журі, яке очолював кінорежисер із США Ірвін Кершнер (“Зоряні війни. Епізод 5”, “Робот-поліцейський-2”, “Очі Лаури Марс”, “Ніколи не кажи ніколи”). Втім нагороди роздано, а 35-та “Молодість” вже стала кіноісторією.

Призи головного журі:

Гран-прі – статуетку “Скіфський олень” і 10 000 доларів США за найкращий фільм усієї конкурсної програми – отримав фільм “Звинувачуваний”. Режисер: Якоб Тюзен (Данія). На перший погляд, Генрік, Ніна і Стін абсолютно звичайна родина. Проте в цієї середньостатистичної сім’ї є проблеми, і всі через їхню
14-річну доньку: Стін звинувачує свого батька в жахливому злочині...

Найкращий повнометражний ігровий фільм – 2500 доларів США за фільм “Айсберг”. Режисер: Фіона Гордон, Домінік Абель і Бруно Ромі (Бельгія). Менеджера ресторану швидкої їжі, Фіону, випадково зачиняють у холодильній шахті на ніч. Після довгої та холодної ночі вона врешті-решт вибирається назовні, щоб усвідомити, що чоловік і діти навіть не помітили її зникнення...

Дипломи в цій категорії отримали:

– повнометражний фільм “На захід”. Режисер: Ахмет Імамович (Боснія і Герцеговина). В 1990-х Югославія потонула в кривавих війнах. Вічний студент Мілан, серб, і Кенан, мусульманський віолончеліст, – гомосексуальна пара, яка живе в Сараєво. Коли Сараєво атакують сербські війська, коханці намагаються дістатися до рідного села Мілана і там знайти прихисток. Щоб урятувати коханого, Мілан маскує Кенана під жінку;

– повнометражний фільм “Напівімла”. Режисер: Артем Антонов (Росія). Зима 1945 року. У глухому північному селі бригада полонених німців будує вишку для радіомаяка. Це історія стосунків ворогів, що мають знайти спільну мову. Гран-прі фестивалю в Монреалі;

– повнометражний фільм “Знедолений”. Режисер: Лайош Колтай (Угорщина-Німеччина-Великобританія). Ковес – звичайний єврейський підліток, який живе звичайним життям у Будапешті 1944 року. Після того, як його батька депортували до виправно-трудового концтабору, Ковеса також заарештували й відправили в Бухенвальд. Стрічку знято за новелою Імре Кертеша, лауреата Нобелівської премії з літератури (2003).

Найкращий короткометражний ігровий фільм (субтитрування на суму 2500 доларів США від компанії Laser Video Titres)

– “Молот”. Режисер: Мігель Салазар (Колумбія, США). Пабло, який навчається в католицькій школі, поступово відкриває для себе бажання та свободу. Проте сувора викладачка сестра Едвін підтримує дисципліну жорстокими методами. Але Пабло розкриє її таємницю...

Дипломи в цій категорії отримали:

– фільм “Вуса”. Режисер: Вікі Шугарз (Австралія). Чогось не вистачає в подружньому житті Бетті. Причина цього, на її думку, маленькі вусики на верхній губі. З часом вони стають усе більшими. У чоловіка Бетті, коли він спостерігає за перетворенням дружини, з’являються ідеї.

– фільм “Домашня гра”. Режисер: Мартін Лунд (Норвегія). Фільм про найважчу та найбуденнішу боротьбу з усіх можливих.

Найкращий студентський фільм (2500 доларів США від МКФ “Молодість”)

– “Мелодрама”. Режисер: Філіп Марчевські (Польща). Оповідь про чотирнадцятирічного хлопця, який емоційно та сексуально дорослішає.

– фільм “Удвох”. Режисер: Ніколай Хомерікі (Франція/Росія).

Дипломи в цій категорії отримали:

– фільм “Екстатичний”. Режисер: Тіл Пасоу (Пакистан/Німеччина)

– фільм “Перемога в метро”. Режисер: Олександр Ізерт (Німеччина). Переповнена станція метро вщерть забита людьми, що чекають на потяг. А ще пес. Собака захоплений грою у незворушність і не хоче, щоб його турбували. Аж раптом собака та його господар опиняються на рейках.

– фільм “Любі друзі”. Режисер: Тоні Трупіа (Італія). Лелло Соллаззо є головним і найшанованішим серед провідних телевікторин. Ермес Серанджелі – це тінь, помічник дуже успішної програми Quiz pro quo, яку веде Лелло. Обидва грають свою роль, допоки не втручається доля... Смерть Ермеса викриває безсилля Лелло.

– фільм “Підсобне господарство”. Режисер: Єґор Анашкін (Росія). Історія дружби двох солдат, чия служба минає на підсобному господарстві однієї з військових частин.

Приз ім. Іва Монтана найкращому молодому акторові (актрисі) – 1000 євро (від посольства Франції в Україні) – Фіона Гордон (фільм “Айсберг”) і Марсель Нагі (фільм “Знедолений”).

Приз глядацьких симпатій

(кінокамера Samsung) – фільм “Домашня гра”.

Приз Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI

– фільм “З країни тиші”. Режисер: Саман Салур, Іран. У селищі Північного В’єтнаму 200 років тому молоду жінку допитують про її позашлюбну вагітність і пускають дитину річкою. Минають роки, хлопець виріс і намагається дізнатися про свою матір.

Нагороди міжнародної федерації кіноклубів FICC:

Приз “Дон Кіхот” – фільм “На Захід”.

Диплом із відзнакою – фільм “Вуса”.

Диплом від кіноклубів Італії, Швеції та України – студентський анімаційний фільм “Ведмежа послуга”. Режисери: Євґєній Альохін і Людмила Міщенко, Україна. Дотепна історія про те, як білочка вирішила повоювати з вітром. На допомогу вона кличе ведмедя, який захоплений грою на саксофоні...

Приз журі екуменічних організацій

– студентський фільм “Без пари”. Режисер: Есмір Філо, Бразилія. Слідкуючи за ногами, що приходять і йдуть під акомпанемент кольорів і звуків скрипки, сільський чоботар шукає найкращу пару, в сенсі взуття та кохання.

Диплом отримав фільм “Знедолений”.

Приз програми “Панорама українського кіно
2004-2005 рр.”

(1000 доларів США від редакції газети “Дзеркало тижня”) – анімаційний фільм “Засипле сніг дороги...” Режисер: Євген Сивоконь.Bookmark and Share