Елізабеттаун


Елізабеттаун (Elizabethtown / Элизабеттаун). Романтична комедія. США, 2005. Режисер Кемерон Кроу. У ролях: Кірстен Данст, Орландо Блум, Джессіка Біл, Сюзан Сарандон, Алек Болдуїн, Брюс Макгілл, Пол Шнайдер, Гейлард Сартейн, Джуді Грір.

Після того, як через помилку Дрю Бейлора (Блум) корпорація, де він працює, втрачає сотні мільйонів, молодого співробітника швидко звільняють. Кохана відмовляється зустрічатись з ним. Герой на межі самогубства, коли його рятує лист з батьківщини, провінційного Елізабеттауна, зі звісткою про смерть його батька. Повертаючись додому, Дрю зустрічає стюардесу Клер (Данст), яка допомагає йому знайти новий сенс у житті…Наприкінці травня 2003 р., коли ще ніхто нічого не знав ні про сюжет, ні про головну ідею фільму, Данст погодилась зніматись у ньому, не побоявшись залишити інший цікавий проект – “Таємничий ліс” М. Найта Шаямалана. У липні до неї приєднався Ештон Катчер, тоді ж стало відомо, що проект фінансуватимуть компанії “Дрімворкс” та “Парамаунт”. Однак через деякий час Кроу особисто звільнив Катчера. Серед причин цього рішення ЗМІ називали обмежені акторські здібності Катчера та “відсутність любовної хімії” між ним та Данст. У січні 2004 р. на роль взяли Блума, якого, як запевняє Кроу, він і мав на увазі, коли писав образ Дрю. Раніше Орландо не міг погодитись зніматись в “Елізабеттауні”, оскільки був зв’язаний контрактом з іншим проектом – “Царство небесне” Рідлі Скотта. Претендентами на головну роль також були Колін Хенкс, Кріс Еванс, Шон Вільям Скотт та Джеймс Франко.

Розглядалась можливість участі у стрічці Джейн Фонди, для якої роль Холлі Бейлор стала б поверненням у кіно після 14-річної перерви. Проте їм’я Фонди в акторському списку “Елізабеттауна” так і не з’явилось. Джессіка Біл була однією з претенденток на роль Клер, але отримала роль Елен. Джуді Грір зіграла молодшу сестру Дрю, хоча насправді вона на два роки старша за Блума. Бюджет фільму - 57 млн. доларів.Bookmark and Share