З’їзд молодих соціал-демократів воєводства Підкарпатського


Україну ж на цьому з’зді презентували СМС (Спілка молодих соціалістів), молодіжне крило Соціал-демократичної партії України та "Фундація Регіональних Ініціатив", в якості непартійного ресурсного центру розвитку молодіжного руху. Нажаль, гості з Австрії не змогли приїхати вчасно, і тому ми не мали змоги з ними поспілкуватися.

Учасники прибули до Жешува на запрошення Союзу Лівиці Демократичної, і метою їхнього візиту було налагодження зв’язків та співпраці між соціал-демократичними організаціями цих країн, а також обмін досвідом.

ФРІ ж позиціонувалась не як партійна структура, а в якості представника ІІІ сектору українського суспільства. Тому саме учасниця цієї організації виступала на з’їзді з доповіддями на тему „Соціалізм та соціал-демократизм в Україні” а також „Життя після Помаранчевої революції”. Більша увага як гостей, так і організаторів чомусь була сконцентрованна на останній (яку, між іншим, організатори і попросили підготувати безпосередньо перед виступом!).
Окрім цього доповідали Симон Стельмашик (СЛД, Польща), Каміль Чиж (ФМС, Польща), Анджей Рзум (ФМС, Польща) та Мартін Стол („Молоді соціал-демократи”, Чехія) та відбулась презентація журналу „Dzis” (погляд столичний).
На третій день з’їзду, 22 серпня 2005 року, усі прибули до Львова, де мали зустіч з міським головою СМС – Сергієм Фроловом та головою СДПУ – Ростиславом Луцишином.

Незажаючи на відносну тривалісь з’їзду і можливісь неформального спілкування під час трьох робочих днів, жодних конкретних проектів обговорено не було. Крім того, складалось враження, що, тоді ще напередодні виборів у Польщі, СЛД шукало всеможливої підтримки своєї партії та програми у країнах-сусідах. Всі іхні виступи базувались на фактах та агрументах, якими доповідачі намагались нас переконувати! А нас переконувати не потрібно було – переконання вимагали виборці!

Сподіваюсь, що наші соціалістичні та соціал-демократичні партії все ж зможуть домовитись про якісні проекти напередодні виборів 2006 року і не повторюватимуть помилки інших.

Bookmark and Share