"Нанеділі": Парламентські дебати восени - початок є харківські молодіжні новини


Участь у змаганні прийняли вісім команд. Показову гру на тему "Цей уряд вважає, що у місцевого самоврядування повинно бути жіноче обличчя" чудово інтерпретували та звели до фан-дебатів Дмитра Тарана легендарна команда Балицького-Артемова "Мексиканські тушканчики" та команда на чолі з Денисом Курдуповим "Без претензій". Перший тур мав за тематику "Цей уряд зробить так, щоб громада могла сама вирішувати чому вчити своїх дітей", другий - "Цей уряд буде боротися з надписами на парканах". До півфіналу вийшли "Друзі" Яреська, "Без претензій", "Динамо" Белозерова-Казурова та "Мексиканські тушканчики". Після обговорення теми "Цей уряд сам себе вилікує" до фінальної "сутички" пробилися дві останні досвідчені команди. Завершення турніру подарувало захопливий і чудовий, гарячий і добрий, розумний і красивий фінал "Цей уряд вважає, що з іскри розгориться полум'я". Натхнені виступи "опозиціонерів" Ігоря Балицького та Євгена Артемова переважили "урядові" позиції Дмитра Белозерова й Олександра Казурова. Тож старт дебатам у Харкові цієї осені даний !


ІНШІ НОВИНИ "Нанеділі":
Робота з реформування Обласної Ради з питань молодіжної політики триває

27 жовтня пройшло вже третє засідання тимчасової робочої групи з реформування Обласної Ради з питань молодіжної політики. Був обговорений проект Типового положення про постійні робочі групи Ради (у тому числі, формат роботи майбутніх груп), заслухані пропозиції мети та завдань груп від деяких координаторів. Наступне відкрите засідання робочої групи, на якому повинні бути остаточно ухвалені Положення про постійні робочі групи, пройде 3 листопада в 16:00, швидше за все, у приміщенні ХДТУБА.


Метрополітен погрожує студентам скасувати пільговий проїзд

Прохання харківського метро збільшити вартість проїзду до однієї гривні обласна влад назвала необґрунтованим. По підрахунках економістів облдержадміністрації, підземка цілком може існувати в рамках діючої оплати. Нагадаємо, напередодні керівництво метрополітену в черговий раз надало губернатору аргументи на користь нових тарифів. Арсен Аваков доручив підлеглим перевірити ці дані, й чиновники зійшлися в думці, що собівартість перевезення одного пасажира складає не 78 копійок, як порахували економісти ДП "Харківський метрополітен", а всього 54 копійки. З висновків комісії випливає, що при повному відшкодуванні проїзду пільговиків з бюджету підземка - цілком прибуткова організація. І свої фінансові проблеми може вирішувати не за рахунок збільшення оплати, а шляхом оптимізації чисельності працівників, скорочення невиробничих витрат і вибивання грошей на пільговий контингент із держбюджету. Що в обладміністрації й порадили зробити метрополітену найближчим часом . Зі своєї сторони губернатор зобов'язався вишукати в обласному бюджеті 6,4 мільйони гривень для компенсації проїзду студентів, яких протягом п'яти років метрополітен возить з 50-процентною знижкою. У ДП "Харківський метрополітен" до обіцянок обласної влади віднеслися скептично. "Ми увесь час живемо обіцянками, - обурилася Людмила Шутікова, заступник начальника метрополітену з економіки, - за п'ять років, що ми возимо студентів по 25 копійок, місцева влада вже заборгувала 30 мільйонів гривень. Цього року не виплатили ще ні копійки. Ми вже не віримо ні місту, ні області та змушені уживати відповідних заходів. Швидше за все, метрополітену прийдеться відмовити студентам у пільговому проїзді, бо ніхто не хоче зрозуміти наші проблеми. До речі, у Дніпропетровську це зробили вже давно". Цифру в 54 копійки Людмила Шутікова назвала "провокаційною". "Дивлячись як вважати, - сказала вона, - У цій сумі відсутні витрати на капремонт і технічне переозброєння метрополітену. Чим менше ми ремонтуємо, тим, природно, менше собівартість, але довго так підприємство не простягне - устаткування швидке вийде з ладу. От журналісти обвинуватили нас у "накручуванні" числа пільговиків. Якби в нас були сучасні системи обліку, ми з легкістю могли б спростувати плітки". До речі - три дні (з середи по п'ятницю) на всіх станціях метро чергували спеціальні бригади, що з'ясовували реальну кількість пільгових пасажирів, перевезених метрополітеном щодня. За завданням обладміністрації 300 студенток із ХНАМГ відзначали всіх пільговиків, розписуючи їх по категоріях. Людмила Шутікова так пояснила позицію підприємства: "Навіщо нам приписувати собі пільговиків? Ми все рівно за них практично нічого не одержуємо. Нехай ця перевірка розставить усі крапки над і".


У Харкові побудують каплицю для студентів

- Три роки тому в День Тетяни, наші студенти запропонували побудувати каплицю Святої Тетяни. Адже в Харкові такої ще ні, - каже ректор "Народної української академії" Валентина Астахова в інтерв'ю "КП в Україні".
- Мені ідея прийшлася до смаку, хоч і не вважаю себе віруючою людиною. Думала, що за рік справимося зі всіма організаційними питаннями і навіть закінчимо будівництво, але не все так просто. Два роки пішли тільки на те, щоб оформити дозвіл на земельну ділянку - вона прямо під вікнами академії. Але коли ініціатори вийшли на розбивку території, виявилося, що в сусідів вузу на цю ділянку теж є види. Обійшлося без скандалів. Сусіди натомість запропонували нам більш зручну ділянку, з тильної сторони будинку академії. У зв'язку з цим будівництво знову прийдеться відкласти. Потрібно оформити нову ділянку, підготувати її до будівництва. Місце, де збираються зводити каплицю, було завалено сміттям (зараз його вже вивезли) й оточено деревами, що ще треба прибрати. А в іншому для будівництва вже усе готове. Є і проект, і ікони для внутрішнього оформлення. Каплиця буде побудована в сучасному стилі. Вона буде схожа на храм, що замикає проспект Леніна. Студентська церква буде будуватися винятково на пожертвування студентів, школярів, гостей і друзів академії. За попередніми підрахунками, на все про все піде близько 600 тисяч гривень.
За словами ректора, у каплиці обов'язково будуть проходити служби, і приходити туди зможуть не тільки студенти, але й усі бажаючі.
- Думаю, що до завершення осені ми закінчимо підготовчі роботи, а вже в травні каплиця прикрасить Журавлівський спуск, - підсумувала Валентина Іларіонівна.


Bookmark and Share