Соціологічне дослідження по студентському самоврядуванню


Студентам пропонувалося відповісти на два питання: "Чи прийдете ви на вибори голови Студентського парламенту в разі якщо такі вибори відбудуться?" та "Чи підтримуєте ви ідею прямих виборів голови Студентського парламенту з наданням права голосу кожному студентові?". Як виявилось, ідею прямих виборів підтримують 82% опитаних студентів, на самі вибори прийдуть 77% опитаних.

Дослідження проводилося серед студентів факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Інформаційним бюлетенем факультету "КУБИК" було опитано 200 студентів серед 1000, що навчаються на факультеті.

Найсправді питання виборів голови Студентського Парламенту (органу студентського самоуправління) є актуальним вже біля двох тижнів. Адже місяць тому колишній голова Студентського Парламенту (СП) Ніссенбаум Г. пійшов у відставку та скликав позачергову конференцію студентів і аспірантів, де має бути обраний новий голова. За старою системою виборів голови СП право голосу на Конференції мають лише один чи два представника від кожної академічної групи, що мають статус делегатів. Така система виборів породжувала ситуацію, коли в виборах приймають участь лише 50 студентів, як правило призначених.

Два тижні тому ініціативна група студентів розповсюдила серед студентів маніфест, в якому закликала студентів змінити існуючу систему виборів голови Студентського Парламенту та підтримати ідею прямих виборів за участю усіх студентів. Інформаційний бюлетень факультету "КУБИК" підтримав ініціативу та організував громадські слухання щодо питання виборів на факультеті. Представники старої команди Студентського Парламенту, що були присутні на слуханнях, виказали недовіру щодо того, що вибори будуть цікавими для студентів факультету.

Виходячи з цього припущення, Денисом Руднем та Юрою Яворським, представниками інформаційного бюлетеня факультету "КУБИК" і було проведене опитування студентів. Воно показало, що думка команди старого Студентського Парламенту не співпадає з думкою студентів усього факультету, адже самим студентам вибори цікаві та необхідні.

Не зважаючи на це команда старого СП продовжує організовувати вибори за старою схемою: проводить відбір делегатів та назначає день для проведення конференції студентів і аспірантів (3 листопада), де в тісному колі і намагатиметься обрати нового голову.

Демократизація студентського самоврядування здійснюється за підтримки Асоціації молодих політологів України (www.politolog.org.ua) та ВМГО "Молодий Рух" (www.mr.org.ua).Bookmark and Share