Студенти вимагають звільнення директора Львівського державного архіву


Студенти, які зібралися, тримали плакати: "Архів розкрадений, хто відповість?". Вони звинувачували Пельц в причетності до крадіжок з архіву, а також у незаконному звільненні його співробітників.

Також протестуючі вимагали покарати замовників розкрадань із архіву. Пельц заявила журналістам, що не має наміру звільнятися, і обвинуватила в організації пікетів своїх підлеглих, які планують зайняти її місце. Про це повідомляє кореспондент «Молодіжної Правди» з посиланням на Освітній портал.

Як повідомлялося раніше, 20 жовтня близько 100 прихильників громадської організації "Пора" вимагали біля будівлі Львівського державного архіву звільнення Пельц. В липні Державна адміністрація у Львівській області ініціювала звільнення Пельц. Підставою стали висновки слідчого відділу Управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області. Міліція встановила, що причинами та умовами, які сприяли крадіжці документів з архіву, стало неналежне виконання Пельц своїх службових обов'язків.

14 червня міліція вилучила в 45-річного жителя Львова 100 документів, викрадених з Львівського державного історичного архіву. 10 червня співробітники міліції вилучили в 60-річного жителя Львова 1,5 тис. документів, викрадених з Львівського державного історичного архіву. Встановлено, що матеріали з архіву розкрадалися протягом останніх 5-7 років. Раніше співробітники архіву заявляли, що вартість викрадених документів становить кілька десятків мільйонів євро.

Кримінальна справа за фактом крадіжки в архіві була порушена 24 грудня 2004 року після того, як до Львова прибули два колекціонери з викраденими з архіву документами та звернулися з ними до архіву для того, щоб визначити їхню вартість.Bookmark and Share