Офіційний Казахстан своїми діями по відношенню до української молоді провокує міждержавний скандал


І якщо в першому випадку, що мав місце з Олександром Солонтаєм в жовтні, можна пояснити складність ситуації його учасю у конференції, де були затримані всі її учасники, незалежно від громадянства, то в другому випадку ситуація є більш ніж незрозумілою.
Зокрема ситуація стосується Івана Шерстюка, який відповідно до законодавства готує місію короткотермінового спостережння за виборчим процесом в Кахастані, нагадує кимось дуже погано відрежисований сценарій підготовки міжнародного скадалу. Саме Івана Шерстюка прикордонна та митна служба Казахстану відмовилися пропустити через кордон в аеропорту „Алмати” абсолютно не мотивуючи свої дії. Всупереч бажанню І.Шерстюка він був посаджений на зворотній до Києва літак в той же день, і тільки українські прикордонники переказати слова колег з Алмати і документ, що закордонний паспорт Шерстюка підроблений, що виглядає зовсім асурдним, адже українські колеги ні під час вильоту з Україні, ні після, жодних претензій до І.Шерстюка та його паспорта не мають.

„Ми вважаємо, що є неприпустими дії, що перешкоджають нашій чи будь-якій іншій організації здійснювати місію спостереження за виборами в Казахстані чи жодній іншій країні. Українські спостергачі далеко не вперше в Республіці Казахстан, і жодного разу офіційний Казахстан не висував претензій до тієї інформації, яку надають вони щодо ситуації з виборчим процесом у країні. Це дає підстави нам сподіватися, що непорозуміння, що мали вже двічі місце в країні були не офіційною позицією влади Казахстану, а непорозумінням та бажанням деяких чиновників вислужитися перед Нурсултаном Назарбаєвим та його найближчим оточенням.
Ми, як представники організації, що приймає активну участь у побудові громадянського суспільства в Україні розуміємо незворотність демократичних змін, у т.ч. в Казахстані, але вважаємо, що міжнародні спостерігачі не несуть жодної загрози, їхня діяльність відбувається виключно в межах чинного та міжнародного права, і тому звертаємося до влади Казахстану припинити робити перешкоди в діяльності міжнародних спостерігачів з України, і застерагємо від подібного по відношеню до спостерігаів з інших країн, що прибуватимуть на президентські вибори” – говорять учасники прес-конференції Олександр Солонтай та Іван Шерстюк.

Про учасників прес-конференції:
Іван ШЕРСТЮК - незаконно затриманий у суботу міжнародний спостерігач прикордонною службою Казахстану і звинувачений у підробці паспорта громадянина України, що вже спростовано прикордонною службою України;
Олександр СОЛОНТАЙ - Голова всеукраїнської організації „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), який був затриманий в м.Алмати казахстанською міліцією та органами держбезпеки, одразу після того, як взяв участь у міжнародній молодіжній конференції з питань активізації участі молоді, яку організувало молодіжне крило партії „АЛГА”;

Контакти:
Для листів – fri@poshta.org.ua
вул. Турівська, 31, оф. 28, м.Київ, 04080
Тел. +380503725100, +380504121646
Тел./факс +3 044 4287168
www.fri.com.ua, www.fri.net.ua

Довідкова інформація:
Представники „Фундації Регіональних Ініціатив” (ФРІ) вже вдруге надсилають групу міжнародних спостерігачів, що формується з лідерів молодіжного руху України, до Казахстану (всього протягом своєї діяьності ФРІ надіслало 7 міжнародних місій молодих лідерів з України та приймало 3 місії в Україні). Вперше в Казахстані спостерігачі з України моніторили виборчий процес на парламентських виборах до Межелісу у вересні 2004 року. Саме з тих часів між представниками молодіжного руху України і молодіжним організаціями Казахстану, у т.ч. тими, що оголосили себе опозиційними до влади Нурсултана Назарбаєва, склалися добрі партнерські взаємини. Саме з переходом великої частини активної молоді в опозицію, та участю ФРІ у більшості інформаційно-просвітницьких мобілізаційних кампаній під час президентських виборів в Україні у 2004 році, а також з вислужуванням чиновників перед Президентом Н.Назарбаєвим, в умовах згортання демократії в країні, пов’язують свої проблеми представники організації.

P.S.
Прес-конференція відбулася 4 листопада, п’тниця, в УНІАН о 10.00.
Bookmark and Share