Заворушення з бідних кварталів Парижа перекинулися на інші міста - Страсбург, Ренне, Тулузу та Ліль


Таким чином мігранти протестують проти загиблелі двох підлітків у Парижі. До цього, на їхню думку, призвели дії поліцейських, що переслідували хлопців.
Через поширення сутичок на п'ять міст Франції, прем'єр країни Домінік де Вільпен скликав позачергове засідання уряду. У Матіньйонський палац запросили представників силових міністерств. Як очікують, звідти міністри вийдуть вже пізно вночі.

Ніколя Саркозі, міністр внутрішніх справ Франції:

- Коли ми подолаємо цю кризу, то маємо з'ясувати її причини. Коли подібні ситуації відбуваються в наших сусідів ми, зазвичай, їх засуджуємо, але тепер ми знаємо, як це опинитися в такій ситуації.

Міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі впевнений, що безчинства не спонтанні, а кимось сплановані і організовані. Дехто з французьких політологів вбачає в масових протестах підготовку до президентських виборів. Незважаючи на те, що вони відбудуться дві тисячі сьомого року, неофіційна передвиборна кампанія у Франції вже відбувається. Саркозі опонент нинішнього президента Жака Ширака - останній був змушений взяти його до свого кабінету, аби парламент затвердив склад уряду. А ось вуличні безчинства в Парижі та інших містах уже стали чорною плямою на репутації Ніколя Саркозі. Припинити масові виступи у Парижі вимагали близько тисячі людей - вони пройшлись маршем по районах Сен-Дені та Альна-су-Бой, де дев'ять днів тому протести розпочались.

Посилені заходи безпеки нині по всіх містах Франції. Спеціальні загони полійцейських прочісують усі вулиці. За останні дні вже арештовані двісті п'ятдесят три особи - їх звинувачують в організації безчинств. Сутички із поліцією відбуваються переважно в злиденних мігрантських кварталах. Самі мігранти стверджують, що протестують не тільки проти загибелі двох підлітків в Парижі, а й проти французьких керманичів - вони не виконали обіцянок покращити життя мігрантів. А ось французькі журналісти припускають, що після останніх подій влада перш за все вдасться до створення більш жорсткого міграційного законодавства.
Bookmark and Share