Студенти Харківського торгово-економічного інституту борються з адміністрацією за свої права


Раніше це був бізнес-коледж, а тепер – ВНЗ третього рівня акредитації – філіал Київського національного торгово-економічного університету. Відповідно студентів просять розірвати попередні 4-річні контракти та підписати нові. При вступі в контракті вказувалась сума в 2 тисячі гривень В новому – сума збільшена на півтори тисячі. Про це студентів повідомили вже у вересні.

20 вересня, студенти пікетували будинок Харківської облдержадміністрації. Перед початком мітингу вони демонстративно спалили свої контракти біля стін ВУЗу, а потім з прапорами пройшли ходою до облдержадміністрації.

До студентів вийшов заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Олег Уваров і оголосив що підтримує їх вимоги. Він вважає що підвищення вартості оплати за навчання в контракті, укладеному на першому курсі, на наступних курсах можливо, однак не в такому розмірі. Зі слів Олега Уварова, управління направило листа в Міністерство освіти і науки з проханням розібратися в ситуації, що склалася в підпорядкованому йому ВУЗі. О.Уавров порадив студентам не підписувати пропонує мий варіант контракту і продовжувати відстоювати свої права, наприклад, в судді. Він, також, порадив відвідувати лекції.

Студенти обіцяють не виходити на заняття до тих пір, поки питання не буде вирішено на їх користь. Вони розповідають, що у відповідь на вимогу студентів керівництво інституту залякувало студентів відрахуванням із ВУЗу. Студенти обіцяють повернуться до акцій протесту якщо ситуація у ВУЗі не зміниться.

Директор Харківського торгово-економічного інституту Гурова К.Д. пояснює ситуацію тим, що державне фінансування ВУЗу це один відсоток від потрібної суми.

Обласна влада вважає, що керівництво ХТЕІ порушило закон. Перший заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Вадим Ландсман стверджує, що ВУЗ є правонаступником бізнес-коледжу, на базі якого було створено Харківський торгово-економічний інститут. Він вважає, що раніш заключні угоди на підготовку бакалаврів між харківськім бізнес-коледжем і його студентами мають виконуватися протягом всього строку навчання у відповідності закону України „Про вищу освіту”

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації відправило відповідні листи ректору Київського національного торговельно-економічного університету Мазаракі А.А. і Гуровій К.Д. – директору Харківського торгово-економічного інституту, який є філіалом вищезгаданого київського університету. Також обласна влада готує листа до Міністерства освіти – вони просять виделити інституту мільйон гривень на рік.Bookmark and Share