Студенти Чернівців створюють міжобласний Студентський Європейський Парламент


Організатори запевняють, що готові вивчати, засвоювати та поширювати європейську практику демократичного самоврядування у своїх навчальних закладах, докладаючи всіх зусиль щодо поширення європейських цінностей, як у своїх навчальних закладах, так і в регіоні в цілому. Вони сподіваються з допомогою СЄП налагодити взаємозв’язки між студентами ВУЗів України та студентів ВУЗів інших європейських держав.

Першу сесію СЄП заплановано провести в листопаді у м. Чернівці.

Також активісти по створенню СЄП направили в деякі ВНЗ України листи, адресовані керівникам органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів. В своїх листах активісти пропонують респондентам допомогти у реалізації даного проекту та долучитися до діяльності СЄП. Листи підписали:
- О. Берназюк, голова ради студентського самоврядування Чернівецького торговельно-економічного інституту;
- П. Козменко, голова студентської ради Державного Буковинського медичного університету;
- В. Бурячок, голова первинної профспілкової організації студентів Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича;
- Т. Чайка, голова Чернівецької міської молодіжної організації „Клуб української молоді”;
- О. Сиротюк, голова Чернівецької міської молодіжної організації „Комітет молодих виборців”.

З проханням прокоментувати студентську ініціативу ми звернулися до експерта зі студентського самоврядування, координатора Спілки ініціативної молоді (СІМ) Михайлюка Артема.

Цілком підтримаю студентських активістів Чернівців у їх бажанні вивчати, засвоювати та поширювати європейську практику демократичного самоврядування у себе в ВУЗах. Позитивно оцінюю бажання об’єднуватися зі студентами інших ВУЗів України. Вірю що їм вдасться досягти свої мети – налагодити взаємозв’язки зі студентами інших європейських держав.
Але разом з тим в мене виникає ряд запитань. По-перше, це міжобласний рівень СЄПу – тобто загальнонаціональний. Ми в Україні вже маємо ряд структур, що претендують на загальнонаціональний рівень представництва студентів – це і Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки, і Українська асоціація студентського самоврядування тощо. Ці організації мають представників з усіх куточків України, а чи зможе СЄП забезпечити такий рівень представництва.
По-друге, гучні назви завжди насторожують. Що стоїть за цією назвою – дійсно бажання побудувати національне студентське об’єднання на європейських засадах, чи бажання використати гучну назву для залучення Європейців? По-третє, чому листи-запрошення були направлені в невелику кількість заздалегідь вибраних ВУЗів.

І все ж таки, що це – черговий проект під грант чи майбутній представник українського студентства в Європі? Час покаже.
Bookmark and Share