Наш проект "Всеукраїнська мережа студентських громад" активно реалізується на Волині


Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Молодий Рух” реалізовує проект під назвою “Всеукраїнська мережа студентських громад”. Основним завданням проекту є допомога студентам самореалізуватися, аби відстояти свої права через органи студентського самоврядування.

2005-2006 навчальний рік повинен стати ключовим у розбудові органів студентського самоврядування (надалі ОСС) в Україні. Адже євроінтеграційцний курс, проголошений новою владою не може оминути вітчизняну систему освіти. В даному випадку мова йде саме про реформування вищої школи. До останнього часу переважна більшість наших ВУЗів працювала за закладеними ще у раданські часи авторитарними принципами. Роль ВНЗ зводилася суто до того, щоб надати студентам певний багаж знань, а засоби досягнення цієї мети монополізували адміністрації вузів. Проте не варто звинувачувати у цьому керівництво певних ВУЗів, адже стара законодавча база, стосовно системи освіти передбачала саме такий стан справ у ВНЗ.
Невід”ємним складником будь-якого серйозного ВУЗу має бути потужний, незалежний і дієвий орган студентського самоврядування.

Такої мети в українських ВУЗах найближчим часом досягнути буде вкрай нелегко, проте об”єднані зусилля влади, яка повинна створити серйозне економічне підгрунтя, адміністрацій вузів, котрі забов”язані сприяти створенню ОСС у своїх ВУЗах, і найголовніше студентства, яке повинно усвідомити усю значушчість процесу, не бути байдужими до створення ОСС, адже вони покладені захищати їхні права, у підсумку повинні дати очікуваний результат.

Аби допомогти у досягненні вищезгаданого результату ВМГО “Молодий Рух”реалізовує проект “Всеукраїнська мережа студентських громад”. В рамках проекту уже були проведені семінари-тренінги по студентському самоврядуванню по обласних і районних центрах усієї України, окрім того зібрані підписи до Президента та Парламенту в підтримку прийняття змін в законодавства щодо студентського самоврядування, розроблено спеціальний сайт: www.mr.org.ua. Найближчим часом буде видано посібник для активістів студентського самоврядування, зацікавленим буде надаватися методична допомога по створенню і розвитку ОСС, окрім того буде забезпечуватися інформаційна підтримка ОСС. Передбачається проведення школи-семінару.

На Волині проект “Всеукраїнська мережа студентських громад” реалізовує Волинська обласна організація ВМГО “Українська Народна Молодь” і “Студентське Братство Луцька”. Вищезгадані громадські організації уже допомагають будувати дієві ОСС, надають консультації, забезпечують відповідною літературою. Незабаром у луцьких ВУЗах за участю студентських лідерів, задіяних в розбудові ОСС, представників адмінтрацій вузів і органів влади будуть проводитись круглі столи, наради.

ВОО “Українська Народна Молодь” і “Студентське Братство Луцька” будуть проводити системний моніторинг усіх ОСС у ВУЗах Волині, будуть розроблені відповідні списки “білі” і “чорні” ВУЗів в залежності від того на яких принципах створені і як працюють ОСС.

В подальшому планується проведення конкурсу на кращий орган студентського самоврядування серед ВНЗ на Волині.

Усі, хто зацікавлений в розбудові ОСС у волинських ВУЗах, має бажання займатися студентським самоврядуванням у своєму ВУЗі, хоче долучитися до проекту “Всеукраїнска мережа студентських громад”, звертайтеся за адресою: м. Луцьк, проспект Перемоги 1. Контактні телефони: 77-00-78, моб. 8(066)4688653, запитувати Олега Князя. E-mail: olegknyaz@rambler.ru. Завжди будемо Вам раді. Разом ми створемо потужні органи студентського самоврядування, які не будуть кишеньковою структурою адміністрацій, а реально працюватимуть на кожного студента.


Bookmark and Share