В'ячеслав Кириленко провів нараду щодо запровадження у школах зовнішнього тестування


Відповідно до доручення Президента України Віктора Ющенка від 1 листопада в нашій країні запроваджується новий пілотний проект в освіті - зовнішнє тестування, що оцінюватиме знання випускників середніх шкіл, які бажають вступати до вищих навчальних закладів. За словами В’ячеслава Кириленка, наступного року до цього експерименту із зовнішнього тестування буде залучено дві-три області. Саме тестування проходитиме двома способами: електронним - за допомогою комп’ютера, та звичайним - паперовим способом.

Зовнішнє тестування буде запроваджене лише для тих випускників, які мріють вступати до вищих навчальних закладів. Для решти випускників, які хочуть працювати на виробництві, в школах організовуватимуться звичайні екзамени.

Віце-премєр-міністр наголосив, що наступне зовнішнє тестування буде лише першим кроком до всеукраїнського державного стандарту, який охопить усі ВНЗи протягом 2006-2009 років. Згідно з документами, які тепер напрацьовуються у профільних міністерствах і відомствах, на повне зовнішнє тестування українські ВНЗи зможуть перейти в 2009 році. В’ячеслав Кириленко підкреслив, що у процесі створення зовнішнього тестування братимуть участь провідні наукові та освітні організації, Міністерство освіти і науки України, експертні та робочі групи, а також громадський фонд “Відродження”. Разом з тим до такого тестування будуть підключені й Міністерство внутрішніх справ України та Служба безпеки України з тим, щоб не дати ділкам від освіти завадити розвиткові цього експерименту.

В’ячеслав Кириленко сподівається на позитивний результат із запровадженням наступного року зовнішнього тестування. На його думку, такий крок унеможливить корупцію у вищій школі, яка на сьогодні в деяких ВНЗ України досягла значних масштабів.

Bookmark and Share