Мірошниченко: молодь України завжди була заручником політичних протистоянь


Юрій Мірошниченко – голова ВМГО «Нова генерація», заступник голови НРМОУ.

І насамперед ми звернулися до Юрія Романовича з проханням прокоментувати діяльність Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту та міністра Юрія Павленка зокрема.

«Ставлення до міністра в мене подвійне. Я його поважаю, як молоду людину, яка зробила досить швидку і успішну кар’єру, а я абсолютно впевнений, що ті, хто досягає успіху в житті, так чи інакше на нього заслуговують».

«Щодо його професійної діяльності, як міністра, в мене виникає багато запитань. Протягом усього періоду його діяльності на цій посаді ми не побачили якісних змін у реалізації державної молодіжної політики. Немає прозорості у прийняті рішень, особливо яскраво це ілюструє процес розподілу коштів на централізовані заходи, а це, вибачте, понад 10 мільйонів доларів. Ми зверталися до міністерства з проханням надати повну інформацію щодо використання бюджетних коштів в цій сфері, пояснити, яким чином обираються ті чи інші проекти, які фінансуються з нашої спільної державної суспільної кишені. Цієї інформації нам не було надано».

Пан Юрій стверджує, що за інформацією, яку йому особисто надали члени конкурсної комісії проектів молодіжних організацій, які представляли НРМОУ, на момент, коли почали прийматися рішення, заздалегідь уже кимсь були розписані суми, які будуть надані тій чи іншій організації.

«Молодіжні організації, які брали участь у конкурсі проектів програм, мають багато претензій, так само як і ми, до того, як, за якою логікою розподілялися ці кошти. Оскільки висновки експертів, які оцінювали проекти програм і результати конкурсу, м’яко кажучи, не співпадають. Деякі проекти, які експерти визначили як не найкращі, були фінансово підтримані значно вище ніж ті, які експерти оцінили, як перспективні».

«Також ми не побачили принципу професійності у підборі кадрів Міністерства», – зазначає пан Юрій. Він коментує призначення головою Департаменту молодіжної політики Олександра Ярему: «Ми очікуємо, що неупередженості, прозорості у прийняті рішень цією людиною не буде».

Юрій Романович висловив своє бачення того, що заважає розвитку українського молодіжного руху.

«Однієї ініціативи щось зробити зараз замало. Треба вміти сформувати команду, розподілити функції між членами цієї команди. Треба вміти створити, легалізувати структуру, з тим, щоб бути суб’єктом молодіжної політики. Це все виходить вже на професійний рівень і треба готувати кадри».

У розмові з Юрієм Мірошниченком ми зачепили і питання українського молодіжного руху в контексті європейського:

«Декларацій було багато. Але що є приєднання до Європейського молодіжного форуму? Це, в першу чергу, необхідність домовитися всередині нашої країни. Виставити єдиного суб’єкта, який буде в молодіжному середовищі представляти Україну на рівні Європи».

«Молодіжна Правда» пропонує до вашої уваги влучні вислови Юрія Романовича, що через специфіку стилю «Коментарів» (стислість) не увійшли до основної частини тексту.

«Стосовно ефективності роботи міністерства, то півроку взагалі була невизначена ситуація, кадрова чехарда».

«Молодь України завжди була заручником певних політичних протистоянь».

«…всі ми вихідці з епохи становлення української державності».

«Ще одна характеристика цієї влади в цілому і нашого міністра зокрема – це популізм».

«Нова влада дискредитувала очікування людей – це я абсолютно відповідально заявляю».

«Що Ви називаєте молодіжною платформою? Якщо ви говорите про якусь адміністративну, створену згори структуру, куди всіх треба загнати, то я вам скажу чесно – це мрія всіх керманичів від молодіжної політики. Але це нереально».

«Я сприймаю єдину молодіжну платформу як комунікативний майданчик. Як місце, де для кожної молодіжної організації, легалізованої в України, буде стояти стілець».

«Мене неодноразово називали тіньовим міністром».

«Потрібно створити у кожному місті, принаймні, в районному центрі, ресурсний центр. Що я називаю ресурсним центром? Це офіс з оргтехнікою, всіма витратними матеріалами, з конференц-залою, куди могли б приходити лідери молодіжних організацій, планувати, реалізовувати свої проекти. Треба їм провести прес-конференцію – будь ласка, місце є, проводьте. Яку хочете».Bookmark and Share