ПРИНАЙМНІ ДО КІНЦЯ РОКУ У РІВНОМУ БУДЕ ДВА ПОЛОГОВИХ БУДИНКИ


Напередодні сесія міськради ухвалила рішення провести в акушерській службі міста реформування – на базі двох пологових будинків, які є в Рівному, й ліжко-місця яких, за даними медичних чиновників, використовуються не повною мірою, утворити міський пологовий будинок. За рахунок раціонального використання приміщення та скорочення частини адміністративно-господарського персоналу автори проекту мали намір домогтися певної економії коштів, яких на фінансування медичних закладів катастрофічно не вистачає. Про це повідомив 2 листопада власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Як з’ясувалося пізніше, хтось доніс інформацію до медперсоналу пологового будинку номер один у спотвореному вигляді. Люди подумали, що їх усіх хочуть скоротити, а саме приміщення продати. Недостатній рівень поінформованості визнає й сам головний лікар закладу Сергій Головачик: «Ми не мали повної інформації, рішення сесії ніхто нам не показав. Хто збурив людей провести акцію протесту – доводиться здогадуватися та пов’язувати це з наступними виборами».
Міському голові Рівного Віктору Чайці довелося більше години пояснювати протестувальникам, що скорочувати їх ніхто не збирається. Лише після того, як міський керівник пообіцяв призупинити рішення сесії та ніякого реформування до кінця року не проводити, лікарі та медсестри заспокоїлися. Між тим, кошти на утримання обох пологових будинків шукати доведеться.
Довідка ЗІКу.
За даними управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому, на потреби медичної галузі Рівного наступного року виділяється 41 мільйон гривень при необхідних – 72 млн грн. Утримання лікарень за бюджетним кодексом належить до делегованих повноважень держави. З міської казни виділяти гроші закон забороняє. З Києва ж, як кажуть медики, в регіони надходить мізер.Bookmark and Share