Перспективи молодіжного будівництва на Кіровоградщині


Помаранчева революція продемонструвала, що молодь Кіровоградщини вміє відстоювати власні права. Студенти педуніверситету своєю боротьбою проти колишнього ректора підтвердили, що з ними доведеться рахуватися. Причому представникам влади будь-якого рівня. Перший заступник губернатора Анатолій Ревенко на зустрічі з представниками молодіжних організацій в ОДА висловив готовність співпрацювати з молоддю, враховуючи її побажання та пропозиції. На зустріч цю були запрошені керівники чотирнадцяти молодіжних організацій. Це в той час, коли їх в області зареєстровано… майже сімдесят! Правда, зареєстровано - ще не означає "працюють". Не секрет, що під час виборів реєструвались навіть студпрофкоми окремих факультетів окремих же вузів. І всі вони активно, як пам`ятають кіровоградці, підтримували Віктора Януковича. Принаймні в цьому нас запевняли біг-борди. Але на нараді Анатолія Ревенка чомусь не було молодих соціалістів та керівників опозиційних до теперішньої влади молодіжних партій. Випадковість? Представник однієї з молодіжних громадських організацій зауважила, що їх не запрошували до ОДА. Можливо, це якесь непорозуміння?

Основним питанням на порядку денному було об`єднання на обласному рівні управлінь дітей, сім`ї і молоді та фізкультури і спорту. Керівник обласної громадської організації "Студентське братство" Олександр Кришко висловив занепокоєння, що всі кошти, виділені на фінансування новоствореного управління, призначатимуться спортивній галузі, а на молодіжні програми підуть лише залишки. Анатолій Ревенко запевнив, що так не буде, але молодь має виявити певну активність у відстоюванні своїх інтересів. Анатолій Дмитрович повідомив, що з держбюджету обіцяно виділити Кіровоградщині 5 млн. грн. на будівництво спортивних майданчиків, які потрібні якраз молоді.
Йшлося і про житлову проблему, з якою часто стикаються молоді сім`ї. Виявляється, аварійний гуртожиток технічного університету, що розташований по вул. Волкова, 15, буде реконструйований у житловий будинок, розрахований на 40 квартир. Так от, придбати ці квартири зможуть молоді сім`ї, взявши у "Приватбанку" кредит на 20 років під 12 % річних. Але 9 з цих 12 відсотків береться відшкодовувати Державний фонд молодіжного будівництва. Таким чином, молодим щасливцям залишиться виплачувати лише по 3 % річних. Анатолій Ревенко закликав не прогавити такого шансу.
Присутні представники 14 молодіжних організацій внесли пропозицію призначити начальником новоствореного управління молоді та спорту Віталія Останнього, який зараз працює на посаді керівника відділу в управлінні дітей, сім`ї та молоді ОДА.

Анатолій Ревенко взяв до уваги цю пропозицію. Крім того, він запевнив, що якщо вдасться повернути БК імені Компанійця на обласний баланс, то там, не виключено, буде розташований молодіжний центр. До речі, подібний центр свого часу обіцяв побудувати для кіровоградської молоді нардеп Ігор Шаров. Але обіцянки, як відомо, швидко забуваються…
Сподівається, що молодіжний центр з`явиться в Кіровограді ще в цьому столітті,

Тетяна Івлєвa, "Молодіжне перехрестя"

Bookmark and Share