Молодіжний форум «Україна — Грузія: реалії та перспективи». Як це було


Організатором заходу виступила Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Україна ХХІ».

Міжнародна дружба не може будуватися без прямого, безпосереднього діалогу, і от нарешті він відбувся на рівні молодіжних лідерів України та Грузії. Форум відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Ґріґол Катамадзе та перший заступник Міністра культури, охорони пам’ятників і спорту Грузії Володимир Вардзелашвілі. На превеликий жаль, представники центральних органів державної влади України на захід з’явитись не змогли. Натомість, були присутні представники організатора, університету «Україна» та Київради.

Як і очікувалось, свій основний креативний потенціал учасники виявили в рамках роботи секцій. Окрім загальних деклараційних тверджень на кшталт «поглибити», «підсилити», «зміцнити», учасники секцій виробили низку пропозицій, актуальних як для молодіжного руху, так і для органів державної влади обох країн.

Зокрема, секція з питань співробітництва з органами державної влади визначила за необхідне створити єдиний фонд досвіду співробітництва МГО з органами державної влади та видати методичні матеріали для проведення тренінгів із цих питань.

Учасники секції з питань освіти, науки, спорту та туризму наголосили на важливості встановлення обсягів фінансування освіти не менше 3% від ВВП країни, переходу у фінансуванні освіти та науки на проектно-грантову модель, збільшення прав студентського самоврядування.

У резолюції секції з питань соціального захисту молоді вкотре вже було піднято питання про правову освіту школярів і студентів: адже, окрім викладання основних засад права та державного устрою, необхідним є вивчення прав власне громадян шляхом уведення до навчальних програм курсу «Права людини».

Секцією з міжнародного співробітництва було визначено як важливе організацію спільних таборів відпочинку, літніх шкіл, започаткування програм обміну школярів і студентів. Окремо слід відзначити заклик до проведення молодіжного форуму країн Східної Європи. Хоча не зовсім зрозуміло, до чого тут азіатська країна Грузія, при всій повазі до її прагнення ідентифікувати себе з Європою.

Загалом, учасники форуму визнали важливим створення Інтернет-ресурсу для оприлюднення інформації з питань міждержавного співробітництва в галузі молодіжних і культурних питань та стимулювати спілкування молоді обох країн через Інтернет.

Загальну резолюцію форуму разом із результатами роботи секцій буде направлено оргкомітетом до відповідних органів влади обох країн.Bookmark and Share