Шаврицький: молодіжному руху не вистачає чіткої координації дій


«Є достатня кількість організацій як на регіональному так і всеукраїнському рівні. Але не має чіткої координації дій. Тобто, повинна бути одна загальна молодіжна структура, яка б координувала всі молодіжні напрямки роботи».

Рішення цієї проблеми молодіжний лідер бачить в об’єднання всіх організацій які існують, чи всіх членів цих організацій. Як альтернативу, Шаврицький пропонує створити нову структуру зі своїми завданнями. «Досить доброю ініціативою, в цьому аспекті, є створення єдиної молодіжної платформи. Але до її створення повинно залучитися значна кількість громадськості. Залучитися таким чином, щоб вони приймали рішення і мали змогу відобразити свою думку у погляді на певне питання».

Коментуючи крок до об’єднання Нацради та УНКМО Олександр зазначив що відгуки громадських лідерів є досить негативними. Хоча, якщо до створення будуть залучені молодіжні лідери які приймуть участь в обговоренні, то це буде досить позитивно. «Справа в тому, що дії по об’єднанню є не досить прозорими. Потрібно більше популяризувати та інформувати громадськість про те як проходять процеси об’єднання. Відбувається мало заходів які б сприяли цьому процесу. Потрібно щоб постійно залучалась громадськість».

«Міністерство не повністю відіграє ту роль яку повинно відігравати. Необхідно здійснювати більш рішучі дії відносно хоча б об’єднання. Якщо вже певні організації виступили з пропозицією об’єднатися, то потрібні більш конкретні та рішучі дії» - таку громадську позицію висловив Шаврицький з приводу діяльності Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту.

Лідер «Європейської інтеграції» особливо підкреслив фінансовий бік реалізації молодіжних проектів: «Та сума, що закладена в Бюджет-2006 на підтримку молодіжних проектів є, безперечно, недостатньою. Її потрібно збільшити. Треба розширити сферу діяльності громадських організацій. В минулому році було шість напрямків діяльності. В цьому році, ці напрямки не визначені».

На останок, Олександр зазначив, що інтегруючись в європейські структури молодіжні організації України повинні брати приклад з Європейських країн. Необхідно активно співпрацювати з європейським структурами де накопичено значний досвід у розвитку молодіжного руху.

Справка "Молодежної правди" :

Як громадянська ініціатива ВМГО «Європейська інтеграція» існує з 2001 року, коли група професіоналів-волонтерів (юристи, психологи, педагоги, спеціалісти з молодіжної зайнятості та інші) вирішили організувати безкоштовне консультування для дітей та молоді. У процесі реалізації названого ініціативна група вирішили об’єднати свої зусилля і ресурси у новій ВМГО «Європейська інтеграція», що була офіційно зареєстрована Міністерством юстиції України у жовтні 2004 року. Головними напрямками діяльності організації є: участь у процесі вступу молодіжних громадських організацій України до Європейського молодіжного форуму; індивідуальні та групові консультації з прав дитини, прав людини, психології, зайнятості та суміжних тем; тренінги з Public Relations і кампаній для дітей та молоді.

Bookmark and Share