Студенти Івано-Франківська впроваджують демократичні зміни


Подвір’я перед входом до університету ледве вміщувало страйкарів. Викладачі та працівники ПНУ несміливо виглядали у вікна, не знаючи чого очікувати від такого натовпу студентів, оскільки таке багатолюдне зібрання відбувалось тут вперше. Серед присутніх можна було побачити студентів, переважно активістів “Пори” та “Чистої України”, які вимагали відставки ректора ПНУ В.І. Кононенка ще 30-го серпня, скандуючи гасло “Геть провладного ректора!”. Cтуденти зібралися для того, щоб покласти край тим утискам за політичну активність, залякуванням і агітації за В. Януковича, які адміністрація ПНУ на чолі з ректором часто практикувала по відношенню до своїх студентів. Варто віддати належне пану Кононенку – вже з помаранчевою стрічкою на пальті він таки вийшов до студентів і слухав промови активістів про всі ті утиски і про те, що вони більше не дозволять нікому нехтувати їхньою думкою та політичною позицією.

Підтримати студентів Прикарпатського університету прийшли також і їх колеги – представники Страйкомів з усіх інших ВНЗ міста. Гідно вислухавши критику, В.І. Кононенко заявив, що він подає в відставку і його рішення залишити ректорське крісло є цілком обдуманим і добровільним, оскільки він добре усвідомлює, що не виправдав сподівань своїх студентів.

По закінченні мітингу усі студенти ПНУ - без своїх викладачів та деканів - попрямували до актової зали, де на перших в історії університету власне студентських зборах затвердили рішення, згідно з яким представникам кожного з 11 факультетів доручили обрати єдину кандидатуру на посаду ректора для подання на розгляд Вченій Раді, щоб трудовий колектив прийняв до уваги вільний студентський вибір.

Очевидним є те, що цей мітинг стане добрим початком демократичних змін у студентському середовищі Івано-Франківська. Підхопивши всенародне гасло “Ми разом, нас багато, і нас не подолати!”, івано-франківські студенти будуть справді гуртом відстоювати для себе краще майбутнє.

Bookmark and Share