Студентський страйк в Івано-Франківську набирає обертів


Мабуть, треба віддати належне активістам громадянських рухів “Чиста Україна”, “Пора” та “Студентська Хвиля”, які ще кілька місяців до виборів розпочали в області студентську агітаційну кампанію, влаштовували всілякі сатиричні акції та дійства, таким чином відкриваючи студентам очі на справжнє обличчя влади і закликаючи до протестних дій. .

Такий вибух студентської активності не залишився непоміченим і на всеукраїнському рівні – звістка про масовий студентський мітинг в Івано-Франківську була однією з перших в Україні і зірвала шалену бурю радісних вигуків на Майдані Незалежності у Києві. Безперечно, таке ідейне згуртування молоді є добрим знаком для відродження нашої нації, дух якого відчув кожен з нас, стоячи на майданах пліч-о-пліч зі своїми співвітчизниками по різних містах України.

Ключовим моментом у цьому згуртуванні молоді є те, що масовий протест переростає в організовану структуру - Студентський Страйковий Комітет. І знову ж таки, в Івано-Франківську такий “Страйкком” був створений одним з перших і вже об’єднує студентів майже всіх ВНЗ міста різних рівнів акредитації. В кожному ВНЗ в кожній групі буде представник “Страйккому”, таким чином існує можливість в потрібний момент досить швидко змобілізувати усіх свідомих студентів для участі в певних акціях. Щодо діяльності “Страйккому”, то вона є багатоплановою. На сьогоднішній момент страйкуючі студенти організовано виходять на щоденний мітинг під ОДА. 30-го листопада вони влаштовували пікет ДАІ, на якому вимагали зізнатись керівників цієї установи у вчиненні тиску на приватних перевізників, зборі коштів в виборчий фонд Януковича тощо.

На 1 грудня планується створення живого ланцюга між найбільшими вузами міста, в подальшому - українські вечірки, випуск студентської газети, покази фільмів, конкурси графіті, політичного анекдоту, плакату і слогану тощо. Попри загальний мирний характер акцій, студенти налаштовані дуже рішуче. Вони висувають адміністраціям своїх вузів конкретні вимоги: скласти список викладачів, які тиснули на студентів за їхню політичну активність, не застосовувати ніяких санкцій проти студентів, які поїхали на акції протесту до Києва, запровадити на період страйку навчання на першій парі тощо.

Bookmark and Share