"Південь-Захід: нас не роз`єднати!"


"І Міжрегіональний Молодіжний Форум, Південь – Захід: "Нас – не роз’єднати!" 09-11 вересня 2005 року, с. Коблево, Миколаївська обл. оголошується закритим! До зустрічі у наступному році!" - повыдомив maidan.org.ua. Учора відбулося офіційне закриття молодіжного форуму, що проходив у курортному селищі Коблеве Миколаївської області. Фіналом марафону єднання та дружби молоді південних та західних областей України став гала-концерт зірки Євробачення Руслани. Її півторагодинне шоу сколихнуло хвилю патріотичних почуттів у серцях усіх без виключення учасниікв. Запальні “дикі танці” не давали стояти на місці ні молоді, ні дорослим.

Але це було увечері… А протям дня представники ЗМІ відвідували прес-конференцій, активна молодь брала участь у різноманітних “круглих столах”, тренінгових заняттях, виборювала звання найкращого у спортивних змаганнях…

Другий день Міжрегіонального Молодіжного Форуму “Схід – Захід: Нас не роз’єднати!” був не менш насиченим на різноманітні події ніж перший. Він розпочався прес-конференцією на тему «Дитячий відпочинок: що робити?», де обговорювався стан та перспективи дитячого відпочинку в Україні та було анонсовано проведення VII Міжнародної конференції працівників дитячих оздоровчих таборів.

Тема чергової зустрічі журналістів з учасниками Форуму сьогодні є настільки актуальною, що викликала потребу у створенні об‘єднання, яке б професійно опікувалося проблемами дитячого відпочинку. Таким об‘єданням стала всеукраїнська благодійна організація «Лелека», якій вже 7 років, і яка щорічно проводить міжнародні конференції працівників дитячих оздоровчих центрів.

Віце-президент «Лелеки» Світлана Вагнер навела деякі статистистичні дані. За її словами, оздоровчі центри та табори України починають друге життя, адже після розпаду СРСР ситуація була критичною як щодо кількості, так і якості обслуговування. З 2000 року в Україні зареєстрований 971 дитячий табір, тоді як лише кілька років тому їх було вдвічі менше. За підсумками, цього року в країні оздоровлено більш як 50% дітей. В минулому році на відпочинку перебувало 2,5 млн. дітей.

«Табір – перш за все педагогічна система, а не комерційний проект», - говорить С.Вагнер. Тому для стимулювання до змін педагогічних кадрів кожного року після завершення сезону проводиться розіграш кубків серед педагогів, спортивних інструкторів, організаторів гуртків.
Але на тлі певних позитивів є й наявні проблеми, зокрема забезпечення інформаційною літературою - нестача методичних та розвиваючих книжок. Для поліпшення ситуації в цьому році під керівництвом «Лелеки» видано методичний посібник для педагогів «Перевірено канікулами».
В майбутньому планується підписання парламентом закону «Про оздоровлення». Доки всі надії сконцентровані на ньому. А всі діючі зміни – це плідна праця педагогів та меценатів.

Естафету прес-конференцій продогвжила зустріч журналістів з абсолютним чемпіоном світу з павер-ліфтінгу у жимі лежачи Віталієм Пономаренко з Івано-Франковська.
Цього року В. Пономаренко підтвердив Титул найсильнішої людини на планеті (в своїй ваговій категорії, а важить В. Пономаренко 100 кг при зрості 1,7 м) на 17-му чемпіонаті Арнольд-уікенда, який проходив у місті Коламбус, штат Огайо, США. “Ці змагання є найвищою рискою, яку можна досягти в цьому виді спорту, - каже він. – Однак хотілося б ще раз підтвердити Титул і покращити свої спортивні результати”.
Спортом В. Пономаренко почав займатися в 1990 році. Займатися, так сказати, для себе. Коли молодий спортсмен вперше поїхав на змагання та побачив результати своїх суперників, він зрозумів, що ще є, чого прагнути. Крок за кроком він здобуває путівку на європейські змагання, а в 1998 році стає Чемпіоном Європи з павер-ліфтінгу. Через 5 років його вже знають, як Чемпіона світу зі світовим рекордом.
Сьогодні за плечима Віталія багато перемог і нагород. Міський голова Івано-Франківська обіцяє виділити приміщення під спортзал, де чемпіон світу зможе тренувати молодих спортсменів та юнаків. “Зараз мої документи знаходяться в юстиції на розгляду. Я створив міську Асоціацію в підтримку силових видів спорту”, - відкриває секрет В. Пономаренко.
На Форум він приїхав, щоб познайомитися з іншими областями, молодими людьми та пропагандувати павер-ліфтінг серед молоді. “Можливо, хтось настільки зацікавиться, що в майбутньому досягне великих результатів у спорті”, - має надію спортсмен.

Одночасно з зустрічами з професіональними спортсменами відбувалися змагання з нетрадиційних видів спорту, зокрема з перетягування канату. Вони пройшли на пляжі бази “Зв’язківець” вирішилась доля суперкубку з перетягування канату серед молоді. Змагались учасники Молодіжного Форуму - збірні команди Первомайська та Національного державного університету ім.Сухомлинського. Перемога дісталась студентам МДУ.

“Вина Коблево та трудовий подвиг учасників Форуму” – так можна було б охарактеризувати захід що проходив на виноградниках відомого виробника українських вин.

В Україні підприємство ВАТ “Коблево” cтає дедалі відомішим завдяки своїм високоякісним винам. Існує воно вже більше двадцяти років. Вчора в рамках першого Міжнародного форуму “Південь-Захід: Нас не роз’єднати” майже 100 учасників поїхали до виноградників підприємства “Коблево”, щоб побачити, як робиться вино та прийняти участь в збиранні врожаю для отримання солодкого чи сухого, міцного чи десертного вина. “Нам хотілося залучити молодь, познаймити та розказати їм про сільске господарство, щоб вони не тільки весело провели час, а й дізналися багато чого цікавого”, - Віталій Бабінін, керівник господарства.

Щоб учасники мали змогу подивитися, як саме виготовляють вина, більша частина учасників збирала врожай, розділившись на десять команд по п’ять чоловік. Головною їх метою було назбирати якомога більше винограду, не пошкодивши ні тіла, ні лози.

Рекорд встановили представники Миколаївщіни, які назбирали 50 відер і кожен з них отримав по три пляшки гарного вина. Але без подарунка не жодний учасник, усім презентували по пляшці напівсолодкого вина “Франческа”.

Ярмарок неурядових громадських організацій, що відбувся вранці, розпочав діалог між молодими та „старими”, тобто досвідченими, молодіжними організаціями. Результатом цього діалогу стало підписання символічних договорів про подальшу співпрацю та спільні дії між громадськими організаціями з різних областей України, що й було заплановано в рамках I Міжрегіонального молодіжного Форуму „Південь-Захід: Нас не роз’єднати!”.

Спочатку модератор ярмарку громадських організацій Олександр Шевченко надав слово представникам організацій, які отримали можливість стисло розповісти про свою діяльність та можливі напрямки співпраці. Yе всі організаціі, які були представлені на ярмарку (всього 46), дійшли до підписання договору. Та й договір не має юридичної сили, він просто регулює відношення між організаціями з метою довгострокової спільної комплексної діяльності у молодіжному середовищі, спрямованої на вирішення актуальних проблем української молоді.

«Молодь та підприємництво” – така тема зібрала за круглим столом молодих та ініціативних учасників Форуму на базі “Енергобудівельник”. Кожен з учасників мав можливість розповісти іншим про свої задуми, висловити власну думку, поставити питання та отримати грунтовну відповідь. Проводили круглий стіл: директор програми “Єдиний інформаційний простір для молодих економістів України”, голова “молодіжного бізнес-клубу” Харківського національного економічного університету Андрій Ушаков, молодий підприємець Іван Цуркан та консультант з бізнес-послуг Юрій Едемський.

Окрім просвітницьких моментів обговорювалося проблеми реєстрації підприємства. Наголосили і на такому важливому аспекті як психологічна готовність молодого бізнеса до проблеми та аутотренінги. Іван Цуркан зауважив з цього приводу: “Підприємництво – це не тільки спосіб заробити гроші – це і стиль життя”. На завершення засідання Андрій Ушаков подарував всім учасникам диски з корисною інформацією для молодих економістів.

Bookmark and Share