Молоді соціалісти відповіли молоді з громадськї організації "ПОРА": вимагають спостування


Заява Закарпатської обласної організації "Спілка молодих соціалістів" щодо спроб Закарпатської обласної організації "ПОРА" дискредитувати Соціалістичну партію України: Громадська організація "Спілка молодих соціалістів" здивована з нещодавніх звинувачень на адресу соціалістів та їхнього лідера Олександра Мороза, які пролунали з боку Закарпатської обласної організації "ПОРА!". Вважаємо, що ця заява наших партнерів за антикучмівською коаліцією є кон’юнктурною, а також має на меті дискредитацію соціалістів, як авторитетної політичної сили в очах закарпатських виборців. Крім того, заява не відповідає задекларованим "ПОРОЮ!" принципам законності і об’єктивності.

Передусім дивує те, що звинувачуючи окремих партнерів СПУ, "ПОРА!" перебрала на себе одну з функцій суду - визнання особу винною у скоєнні злочину. Таким чином, "ПОРА!" порушує не лише принципи законності, а й норми етики та моралі: жодне звинувачення не підтверджується фактами. Через необґрунтованість звинувачень, молоді соціалісти Закарпаття розцінюють заяву "ПОРИ!" як політтехнологічний хід напередодні виборів, джерелом якого є прагнення окремих неперебірливих на засоби політичних сил дискредитувати СПУ, і, тим самим, зменшити вплив соціалістів на політичній арені Закарпаття.
Хотілося б нагадати шановним авторам згаданого звернення, що своїми голослівними звинуваченнями вони ображають гідність не тільки окремих людей, а й численний колектив членів СПУ, які роками доводили і довели свою відданість ідеалам демократії. Така позиція "ПОРИ!" є неприпустимою як з огляду на партнерські відносини СПУ та "ПОРИ" під час нещодавньої боротьби за демократію, так і з точки зору обіцяних під час революції намірів розбудувати на теренах України правову, демократичну державу, в якій повага до людської гідності не порожній звук, а реальний принцип, якого дотримуються всі без виключення.
Щодо візиту Олександра Мороза до Закарпаття, хочемо наголосити, що він спричинений, по-перше, бажанням пересічних закарпатців зустрітися з лідером однієї з найвпливовіших партій і, по-друге, прагненням Олександра Олександровича якомога більше спілкуватися зі своїми виборцями та знати про їхні проблеми. І не "ПОРІ!" вирішувати, робити йому це чи ні!
Що ж до співпраці СПУ з народним депутатом Іштваном Гайдошем та його перебування у парламентській фракції СПУ, хочемо нагадати "ПОРІ!", що ця співпраця була, є і буде суто в площині захисту інтересів угорськомовних громадян України та консолідації всіх громадян, незалежно від етнічної приналежності, навколо ідеї побудови соціальної, демократичної та правової держави. До речі, якщо йдеться про факти, яких так бракує у заяві "ПОРИ!", то повідомляємо що саме за ініціативи Іштвана Гайдоша, члена фракції СПУ, у Верховній Раді було виголошено та направлено Генеральному прокурору депутатський запит з вимогою встановити винних у ввезенні преміксу та, у випадку підтвердження його шкідливості, усунути негативну дію цієї речовини. До того ж, повідомляємо, що відповідь на цей запит не містила жодного слова, і навіть натяку на причетність І.Гайдоша до завезених до Закарпаття хімічних відходів.
Щодо натяків "ПОРИ" на співпрацю закарпатських соціалістів з особами причетними до нападу на прихильників В.Ющенка у Свалявському готелі "Комфорт", заявляємо: до цих сумнозвісних подій не причетний і не може бути причетний жоден член СПУ. Ми впевнені, що про це добре відомо і самій "ПОРІ!", яка необачно використала неперевірену інформацію. Водночас, повідомляємо, що СПУ стояла, і буде стояти на принципах дотримання законності. А тому, у випадку законного і об’єктивного звинувачення у причетності до злочинних дій будь-кого з її членів, з боку партії слідуватиме цілком адекватна реакція щодо подальшої співпраці з цими людьми.
Тому заявляємо: вибачатися перед закарпатцями треба не Олександру Морозу, а тим, хто свідомо розповсюджує чутки та навішує ярлики на партнерів Соцпартії.

З огляду на вищесказане, Закарпатська обласна організація "Спілка молодих соціалістів" вимагає від Закарпатської "ПОРИ!":
1. Спростувати, як цього вимагає Закон Укрїни "Про інформацію", нічим не підтвердженні звинувачення на адресу окремих осіб, СПУ та її лідера Олександра Мороза зокрема, як такі що не відповідають дійсності і є неправдивими.
2. Вибачитися за поширення неправдивих відомостей, які безпідставно і бездоказово ображають та ганьблять честь та гідність партнерів, а також членів СПУ та Олександра Мороз.
Водночас, закликаємо Закарпатську "ПОРУ":
1.Припинити нагнітання штучного та деструктивного розколу мешканців Закарпатті, натомість зосередити свою діяльність на консолідації закарпатців навколо позитивних ідей направлених на процвітання нашого краю.
2.Водночас, вважаючи випадковим непорозумінням факт поширення закарпатською організацією "ПОРА!" необґрунтованих звинувачень на адресу СПУ, закликаємо Вас повернутися до започаткованої під час "помаранчевој" революції співпраці навколо ідеї розбудови демократичної, соціальної та правової Української держави, в якій не буде місця поділу суспільства на "наших" і "не наших", не буде місця для безпідставних та надуманих звинувачень і образ.

Голова Закарпатської організації
Спілки молодих соціалістів Василь Граб

Юрист Закарпатської обласної
організації СМС Ярослав Лазур

Bookmark and Share