Молодіжний Націоналістичний Конгрес провів пікетування з вимогою звільнення своїх членів


В момент затримання на Бессарабській площі вже не було представників лівих сил. Хлопці, які діяли з власної волі як громадяни України, поскидали квіти з підніжжя пам’ятника Леніну, після чого були в брутальній формі затримані міліціонерами. Зокрема, офіцери та сержанти МВС відмовились представитись (один з них назвав себе „міністром Луценком”), лайкою ображали хлопців, також відмовились називати причину затримання та статтю, відповідно до якої діють міліціонери. Цим самим представники МВС порушили низку статей Конституції України, Закону про міліцію, адміністративного кодексу тощо.

Після того як правопорушники у формі міліції скрутили Петра Савича та Богдана Тицького, позаштатний кореспондент львівської газети „За Вільну Україну!+” сфотографував міліціонерів, що проводили затримання. Міліціонери вимагали віддати фотокамеру, погрожували її розбити. Після відмови, фотограф змушений був кілька кварталів тікати від кількох працівників МВС, зокрема „Беркуту”.

Людина, що представилась заступником начальника Шевченківського райвідділу МВС полковником Герєєвим, на прохання прокоментувати ситуацію із затриманням, заявив, що хлопці перебувають у Голосіївському райвідділі міліції в кімнаті по роботі з неповнолітніми, що на вул. Московській, 30. Це була відверта брехня, адже представникам МНК уже було відомо, що затримані хлопці перебувають у Шевченківському райвідділі. Також кореспондентам Інформцентру МНК вдалося з’ясувати, що такого працівника в Шевченківському райвідділі міліції не існує.

Після відмови чергового Шевченківського райвідділу про зустріч із затриманими, близько 40 активістів Молодіжного Націоналістичного Конгресу розпочали пікетування Шевченківського райвідділу. Молоді націоналісти розпочали скандування під стінами райвідділу, й вже через півгодини представники МВС перестали ігнорувати пікетувальників та вислухали вимоги. Однак, випустили членів МНК лише після прибуття народного депутата Є.Гірника та представників преси.

Затримання коментує член МНК Б.Тицький: „Нас обурює поведінка міліціонерів”. „Після того, як нас доставили до відділку, була порушена процедури оформлення затриманих, нас незаконно сфотографували та зняли відбитки пальців” – наголошує затриманий. Він також каже, що „поведінка міліціонерів радикально змінилася після початку пікетування та появи народного депутата Гірника”. На очах у хлопців їхні попередні письмові пояснення були знищені, а саме затримання було оформлене „затримання для з’ясування особи”.

Інформцентр МНК оприлюднює світлини майора міліції, що погрожував розправою позаштатному кореспонденту газети „За Вільну Україну!+” Андрію Мочураду та гнався за ним вимагаючи віддати фотокамеру.

Bookmark and Share