Центр Європейської Інформації на Волині


В місті Луцьку 4 листопада у приміщенні Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відкрито новий офіс Центру Європейської Інформації.
Відкриття ЦЄІ відбулося за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні Яцека Ключковського та Генерального Консула Генерального Консульства Республіки Польща в місті Луцьку Войцеха Галонзки.

Завданням Центру є поширення серед територіальної громади Луцька та області інформації про засади функціонування Європейського Союзу, економіку, політику, культурні традиції країн-членів ЄС та підвищення рівня інформаційної обізнаності громади Волинської області з питань європейської інтеграції України. Тому нове приміщення в центрі міста суттєво сприятиме виконанню його функцій. До Центру можуть звертатися із запитаннями як громадяни області, так і громадські організації та інші суспільні інституції.
Голова ЦГМОВ «Наша справа» Владислав Стемковський під час відкриття окреслив основні завдання роботи Центру. Серед них – системне надання інформації для журналістів, органів місцевого самоврядування, студентів та Шкільних Європейських Клубів. Робота Центру побудована в двох площинах – організація інформаційних кампаній та надання консультацій для бажаючих. Особливий акцент Центр робитиме на співпрацю із засобами масової інформації та освітніми закладами Луцька та Волині. Значну увагу в своїй діяльності Центр Європейської Інформації надаватиме не лише поширенню на Волині інформації про ЄС, а й представленню регіону в інституціях Європейського співтовариства.
Як відзначила під час презентації Центру директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки Людмила Стасюк, реалізована в рамках проекту діяльність Центру при бібліотеці забезпечить постійний доступ мешканців Волині до інформації, яка їх цікавить стосовно Європейських спільнот, процесів європейської інтеграції України. Як свідчить практика, подібні структури успішно функціонують у Польщі і саме завдяки їхній діяльності чималою мірою було досягнуто суспільне усвідомлення необхідності європейського вибору сусідньої держави.
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Перший в Україні Центр Європейської Інформації було відкрито в Луцьку 21 квітня 2004р. Відкриття Центру Європейської Інформації (ЦЄІ) відбулося в рамках реалізації Проекту “Будуємо Європу разом!”, ініціаторами якої були Центр Громадських Молодіжних Організацій Волині “Наша Справа” (Луцьк) та Фундація “Новий Став” (Люблін, Республіка Польща). Керівник проекту - Ян Федірко, перший директор ЦЄІ - Аліна Шпак. В ході впровадження Проекту “Будуємо Європу разом”, в навчальних закладах Волині було створено 12 Шкільних Європейських клубів, з них 4 – у Луцьку. Проект реалізовувався за підтримки програми RITA (PAFW) та Фундації С.Баторого.
До цього часу Центр Європейської Інформації функціонував на базі ЦГМОВ „Наша справа”, що розташований в жилому кварталі міста Луцька. Для повноцінної діяльності та виконання основних завдань Центр потребував фінансової пітримки, що довгий час була відсутня. Тому реалізація даного проекту надасть можливість вирішити назрілі потреби ЦЄІ в місті Луцьку. Крім того, проведення інформаційних заходів в рамках проекту, системне поновлення та накопичення актуальних інформаційних матеріалів, електронна розсилка інформаційного бюлетеню, що можливе завдяки реалізації проекту, забезпечать системне та цілеспрямоване поінформування громади області щодо останніх події в Європейському Союзі, покращить рівень доступу населення до електронних носіїв інформації щодо питань європейської інтеграції.

Центр Громадських Молодіжних Організацій Волині
„НАША СПРАВА”
43024, Україна, м. Луцьк, пр-т Молоді, 13-Б
тел/факс +38 0332 780116
e-mail: nasha_sprava@yahoo.com
Web: www.volynyouth.lutsk.ua ; www.euromixbug.org


Bookmark and Share