У ТЕРНОПОЛІ СТВОРЯТЬ КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ


У Тернополі буде створено координаційну раду студентського самоврядування. Домовленості про це досягнуто під час зустрічі 7 листопада міського голови Тернополя Богдана Левківа з ректорами тернопільських вищих навчальних закладів, – повідомив 7 листопада Західну інформаційну корпорацію прес-секретар Тернопільської міської ради Ігор Радчук.
На зустрічі також було обговорено проблемні питання тернопільських ВНЗ, викладацького та студентського життя, виконання раніше укладених договірних зобов’язань між Тернопільської міською радою та вищими навчальними закладами міста.
Окрім створення координаційної ради студентського самоврядування, під час зустрічі йшлося про залучення наукового потенціалу ВНЗ Тернополя для вирішення практичних потреб міста.
Ректори тернопільських начальних закладів домовилися проводити зустрічі з міським головою Тернополя регулярно.

СТАНІСЛАВ НІКОЛАЄНКО: Я ПАЛКИЙ ПРИХИЛЬНИК ТОГО, АБИ ВСІ ВУЗИ БУЛИ ПІД ОДНИМ ДАХОМ
“Я палкий прихильник того, аби вузи України були під одним дахом, –стверджував 7 листопада в Івано-Франківську міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, – і те, що у нас нині 20 відомств опікуються вищою школою, до нічого доброго не призводить”. Про це повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
На зустрічі з викладачами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та місцевими журналістами він говорив про перспективи української освіти і вищої школи, зокрема, у зв’язку з приєднанням України до Болонського процесу. Міністр розповів освітянам також про Державну програму інформатизації освітнього процесу, вартість якої 1,7 млрд грн, про добру перспективу проекту кредитно-модульної системи, концепцію реформування освіти, яку, за його словами, в кінці грудня буде завершено.
Відповідаючи на запитання: “Чи правда, що з навчального курсу на наступний рік буде вилучено історію України?” головний освітянин держави зауважив: ”Це абсурд, проте, у зв’язку із переглядом навчальних програм зміни будуть”.
Водночас, Станіслав Ніколаєнко заявив, що з 300 спеціальностей, які сьогодні готують українські ВНЗ, залишиться не більше 100, із 76 напрямків – 30. За його словами, у наступному році у двох областях України (не уточнив у яких саме) вступні іспити-тестування проводитимуться “у режимі експерименту у спеціальних центрах”. І, мовляв, лише тоді, якщо даний експеримент вдасться, його будуть поширювати на всю Україну.
Завтра Станіслав Ніколаєнко зустрінеться у Львові з керівниками ВНЗ Західного регіону України.

Bookmark and Share