Олександр Солонтай: „Я не розчарований у Президенті, бо ніколи не був зачарований ним”


Він завітав до нас у редакцію в тому самому шкіряному плащі, в якому його запам’ятало місто, збурене Помаранчевою революцією. Він був одним з польових омандирів океану непокірних городян, який за свою відважність і молодечий максималізм навіть потрапив поміж президентсько-виборчими турами за ґрати. Чи то плащ, чи шевченків погляд з-під лоба додає йому схожості з червоними комісарами революційного 17-го, які утопічно вірили, що влада – радам, то найідеальніша модель форми правління. Він, на відміну від романтиків 1917 року, твердо стоїть на ногах ……

– Олександре, після Революції в режимі інтерв’ю ми з тобою розмовляємо вперше. Твоє бачення динаміки і якості втілення в реальність ідеалів Майдану.
Слід почати з того, що я не є розчарований Президентом Ющенком, оскільки ніколи не був зачарований ним. Моє завдання під час минулорічних президент-ських виборів та під час Революції було конкретне – поламати режим Кучми і поховати його так далеко, щоб ніхто і не згадав за нього. Ющенко найбільше відповідав сукупності вартостей демократичного кандидата в Президенти. Тим більше, що проти кумівської влади я борюся ще з часів акції непокори „Україна – без Кучми”….
Однак варто наголосити, що найбільше розчарована молодь, яка була рушійною силою Революції, на чиїх плечах тримався Майдан. Адже молодь у 2004-му голосувала саме за Ющенка,у той час як переважна більшість зрілого і похилого покоління волевиявилася саме проти режиму Кучми. Ющенко це зрозумів, тому зараз пріоритетну підтримку від нього отримує саме молодь: це і програми, спрямовані на підтримку материнства, і реформування освіти...
– Ти – голова Всеукраїнської „Фундації регіональних ініціатив”. Чим нині живе „Фундація”, які проекти втілює в буття?
Всім відомо, що наша організація доклала чимало зусиль, аби вибори-2004 пройшли демократично, прозоро і вільно. Сьогодні ми дещо зміщуємо акценти. Поряд з виборчими проектами у нас є і культурологічні та лідерські проекції. Дуже важливою є робота з розвитку і вдосконалення лідерських якостей у людини, для чого наша організація проводить тренінги. Ми не відмовляємося від того, щоб готувати людей на чергові парламентські вибори – членів дільничних комісій, спостерігачів, агітаторів. Аби майбутні учасники у виборах були більш освіченими, я намагаюся якнайчастіше вивозити їх закордон, – в Росію, Казахстан, Польщу, – де вони спостерігають за ходом виборчого процесу там, обмінюються досвідом, спілкуються з головами місцевого самоврядування.
Також маємо пропозицію до 126 вітчизняних партій, аби вони щонайбільше включали в свої виборчі списки молодих людей. Під час виборів ми побачимо, скільки партій дослухалося до голосу нашої організації.
– У розпал президентських баталій ходили чутки, що „Фундацію” спонсорують американські неурядові організації...
Наразі „Фундація” має декілька джерел фінансування. Нам допомагають інші вітчизняні громадські організації, які у фінансовій площині є потужнішими за нас. Також нам доступні і міжнародні гранти – ці кошти цілеспрямовано йдуть на той чи інший проект. На адресу організації поступають і благодійні внески, а також у нас є членські внески від 380 членів „Фундації”, за рахунок яких безпосередньо протікають будні організації: канцелярські товари, оплата за офіс, телефон тощо.
– Водночас, ти багато мандруєш українськими регіонами. Що там кажуть про чинну владу?
Справді, я щотижня – в іншому регіоні. І найкричучішим висновком, який я зробив, спостерігаючи за електоральними симпатіями українців, є наступний мій прогноз. На парламентських виборах ми матимемо найнижчу явку виборців за всі роки Незалежності. Навздогін тезі, яку я вже висловлював, великою мірою через те, що найбільше розчарована пропрезидентською політикою молодь. Тому ми намагатимемося якнайбільше говорити з молоддю, аби вона була активною і прийшла на вибори.


Bookmark and Share