Карплюк: треба встановити рівні можливості для всіх організацій


«Добрим є те, що нарешті міністр та заступники міністра стали ближче до молодіжних організацій. Це відчувається. Приємно те, що з’явився більш тісний контакт з міністерством. Але, все-таки, хотілося б побажати міністерству щоб воно вдосконалило систему залучення лідерів до прийняття рішень стосовно молодіжної політики. Хотілося б, щоб нас залучали більше до розробки програм, а не ставили перед фактом. В цілому, я задоволений роботою міністерства і поставив би оцінку плюс. Пішла в гору крива». – так оптимістично оцінює діяльність Мінмолодьспорту Володимир.

Пан Карплюк, презентуючи відсторонену позицію «Третьої сили» на відміну від більшості його колег зауважив, що проблема єдності не є пріоритетною в молодіжному русі. «Вже були спроби об’єднати молодіжні організації. Нажаль, вони закінчувалися певним конфліктом та незадоволеністю молодіжних організацій. Якщо і повинен бути якийсь спільний орган, то він має бути задля зустрічей молодіжних лідерів, задля обміном досвідом. Але, відверто кажучи, це не є самим загальним питанням у молодіжному русі».

З точки зору лідера «Третього шляху» «найзагальнішим питанням у молодіжному русі є встановлення рівних можливостей для всіх організацій. З досвіду своєї молодіжної роботи можу привести такий приклад. Для того щоб отримати грант від держави, потрібно мати багато лобі серед політиків та чиновників нашої держави. Є певний круг людей які мають це лобі. І є більша частина, які не мають цього лобі і яким важко пробитися в «кухню молодіжної політики». Там, де вона безпосередньо «вариться». Вони приймають участь в молодіжній політиці тільки опосередковано». Висвітлюючи це питання, Володимир вказав на єдину можливість виходу з нього. «Потрібно побудувати таким чином законодавче поле, щоб воно давало всім рівні можливості».

Коментуючи питання об’єднання УНКМО та НРМОУ молодіжний лідер зауважив: «Знаючи довгу історію конфлікту цих двох молодіжних об’єднань, це не погано. Але більшість таких об’єднань є лише декларативними».

На останок, Володимир дав оцінку проекту Бюджету-2006, а саме, як він враховує молодіжні програми. «Нажаль в бюджеті 2006-го року дуже багато ініціатив молодіжних організацій не були враховані. Той варіант проекту, який голосувався в ньому не закладено серйозної фінансової підтримки на молодіжне кредитування. Саме це зумовило молодих депутатів ініціювати законопроекти про використання частини коштів від продажу «Криворіжсталі» на молодіжне кредитування. Хоча це не вирішить проблему. В цілому, в плані молодіжної політики Бюджет необхідно доопрацювати».Bookmark and Share