Заруба: Міністерство повинне виробити своє бачення молодіжної політики в Україні


Головною перешкодою на шляху розвитку молодіжного руху Заруба бачить відсутність нових облич в молодіжній політиці. На його думку, велика хвиля нових лідерів мала місце 10 років тому, коли розвалився комсомол. І, по суті, за цей час дуже мало хто з нової молоді прийшов в молодіжний рух. «На жаль, основна частина молодіжних лідерів так і не оновилася. Залишилися всі ті, кому вже від 30 до 45 років. Їх важко назвати молоддю, можна тільки вважати ветеранами молодіжного руху».

Причини згаданої проблеми лідер «Асоціації інтернів Верховної Ради України» вбачає у відсутності системи роботи з молодими кадрами, як це робилося при комсомолі. «Школа підготовки майбутніх партійних лідерів тоді була серйозна. А держава це все віддала на відкуп організаціям. І, на жаль, не відбулося того, що хотілося б - прихід нових лідерів. І, боюся, що через певний час, у нас не буде кому професійно вирішувати молодіжні проблеми».

«Реальність об'єднання Нацради та УНКМО відсотків 20. На жаль, в кожній організації є суперечності з боку лідерів які до них входять. І при всій пошані до тих і інших, я боюся, там компромісу не буде» - так молодіжний лідер прокоментував ініціативу зазначених спілок до об’єднання. В цілому, Дмитро висловив позитивне ставлення до об’єднання молодіжних організацій в єдину силу і вказує на необхідність цього кроку. Але вказує на певні умови його здійснення: «Міністерство повинне узяти на себе роль посередника і поставити певні правила гри. Воно повинне грати не тільки споглядальну роль, але і спрямовуючу».

Коментуючи діяльність Міністерства, Заруба особливо підкреслив його скеровуючи роль у підтримці молодіжного руху. «В першу чергу, Міністерство повинне виробити своє бачення молодіжної політики в Україні. Оскільки я вважаю, що воно відсутнє. Якщо при Довженко певні спроби у визначенні конкретики були, то при нинішньому міністрові цього зовсім не помітно. Все віддано на відкуп самим організаціям, які не можуть домовитися. Як наслідок, все затягується і цей процес триває вже рік. І не до чого реального не призводить. В контексті відносин з молодіжними організаціями, відносто проблеми обє'днання організацій я оцінюю діяльність міністерства незадовільною.

Bookmark and Share