Горін: буде згода - буде пуття


Артур Володимирович, голова молодіжних організацій «Соціалістичний Конгрес молоді» та «Центр підтримки сільської молоді», називає сучасний український молодіжний рух «різноманітним». «Він роз’єднаний, – каже пан Артур. – Система, яка раніше об’єднувала молодіжний рух в рамках «парасолькових» організацій УНКМО та НРМОУ, зазнала краху».

Причину цього він вбачає у позиції молодих лідерів: «Я б сказав, що молодіжний рух на даний час – це певна кількість суспільних молодіжних організацій, кожна з яких борсається у своєму напрямі».

«Тим не менше, незважаючи на позицію окремих керівників, все ж таки більшість молодіжних організацій знаходять між собою контакт, спілкуються, обмінюються інформацією, допомагають багато в чому».

Ідею об’єднання більшості молодіжних організацій на одній платформі Артур Горін вважає вдалою.

«Але перспективи створення такої єдиної асоціації в Україні я вбачаю примарними. Поки що більшість до цього не готова. Ні, звичайно, організації готові, але значна кількість лідерів… В Україні, як ви знаєте, буде троє чоловік – двоє забажають стати гетьманами. Ми бачили і втручання Міністерства, яке намагалося створити одну спілку. Це знову зазнало поразки. Кожен з тих, хто довго займається молодіжною політикою, бачить саме себе тою людиною, яка може всіх об’єднати. Тому найближчим часом я не бачу перспективи, за умови, якщо не буде досягнуто консенсусу між основними молодіжними організаціями».

«Якщо буде згода, буде пуття, а як ні – буде, як казав перший Президент України «Маємо те, що маємо».

Оцінюючи діяльність Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, пан Горін зазначив, що, порівняно з попереднім складом цієї структури, наразі Міністерство значно наблизилося до демократичних принципів.

«Громадські колегії, котрі проходять під бурхливі емоційні висловлювання, відверті критичні зауваження щодо роботи багатьох працівників цього міністерства – це, звичайно, добре».

«Моя позиція і позиція моєї організації полягає в тому, що об’єднання Міністерства молоді з фізичною культурою – не зовсім правильно. Має бути два міністерства, одне з яких буде займатися проблемами виключно молоді, а друге – спортсменами. Тоді міністр матиме змогу більше часу та уваги приділяти саме молодіжним питанням».

Причиною небажання розділяти Міністерство Артур Володимирович вважає структуру бюджетного фінансування: «Якщо глянути, то фінансування молодіжної політики, сім’ї, – це 10 – 15%. Всі інші кошти йдуть на спорт».

Наостанок Артур Горін порадив, як політикам, так і молодим лідерам зменшити свої амбіції, повернутися до реальності і побільше контактувати.Bookmark and Share