До джерела українського слова


Це свято стало традиційним, в Херсонському державному університеті його святкують вже 4 роки поспіль. Минулого року до святкування залучали студентів п'ятого курсу факультету дошкільної та початкової освіти.
В цьому році день української писемності та мови святкували у формі студентських читань "До джерела українського слова".
Запрошеними були студенти всіх курсів. Спеціальною гостею була директор Південноукраїнського регіонального навчального центру Оленковська Лариса Павлівна.
На читаннях обговорювалось багато тем, що цікавлять студентство, зокрема "Походження української мови", "Мовна ситуація в Київській Русі", "Історія українського правопису", "Про мову козацьких літописів", "Роль українських письменників класиків в розвитку української літературної мови", "Чи існував книгодрук на Україні до Івана Федорова".
Цікавим була бесіда з гостею Ларисою Павлівною. Вона поділилась своїми думками про українську мову, "рідний херсонський суржик", історію мови.
Святкування затягнулося до вечора, але ніхто не помітив, як пробіг час. Студенти і викладачі були задоволені читаннями і пообіцяли, що не порушуватимуть традицію і святкуватимуть день української писемності та мови в наступному році.


Bookmark and Share