ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ПРАВА ?


Зустріч була присвячена актуальним питанням реєстрації громадської організації (тільки в цьому випадку вони мають право користуватися рахунком і мати безготівкове фінансування), захисту їхніх авторських та інтелектуальних прав, у тому числі і на продукти їхньої діяльності – книжки, сайти, назви та символіку. Торкнулися і теми виборчого законодавства, новацій Закону про вибори народних депутатів до Верховної Ради. Участь у зустрічі брали представники громадських організацій, творчих об’єднань та студентських самоврядувань. Для усіх них питання правового супроводу та захисту актуальне: одні продукують поліграфічну продукцію та ідеї, інші – твори мистецтва, а треті в перспективі можуть реєструватися як юридичні особи.

Короткий правовий екскурс для представників громадських організацій здійснили заступник начальника відділу з питань правової роботи, правової освіти, державної реєстрації відомчих нормативних актів та легалізації об’єднань громадян Полтавського обласного управління юстиції Наталія Майборода, начальник цього відділу Світлана Зубарєва, юрист Тетяна Банна.

За результатами цієї зустрічі, проведеної спільно з облуправлінням юстиції, буде підготовлено методичні рекомендації для реєстрації громадської організації та захисту її інтелектуальних прав. Інформаційні зустрічі в рамках Програми “Молодіжне право” будуть продовжені, у тому числі і для громадських організацій, у навчальних закладах, оскільки місією Програми “Молодіжне право” є підвищення правової освіти молоді, а також інформування громадськості щодо прав молоді, їх дотримання та можливостей захисту.

У рамках Програми “Молодіжне право” створюються радіопрограми та рубрики в газетах, проводяться соціологічні дослідження, випускаються методичні посібники та поліграфічна продукція, проводяться круглі столи, лекції та зустрічі: усе – щодо прав молоді і людини. А нещодавно на базі Полтавського інституту економіки і права (вул. Котляревського 1/27, к.706) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розпочала свою роботу юридична клініка, де можуть отримати безплатну правову допомогу мало захищені верстви населення. Програма “Молодіжне право” реалізується за підтримки Молодіжного парламенту Полтавщини, обласного управління юстиції, управління у справах преси та інформації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, а також суди, прокуратура, громадські організації України та інших країн.

к. тел. +38 0532 753-20, 11 листопада 2005 року, м. ПолтаваBookmark and Share