Комісар ЄС зустрівся з українським студентством


Під час зустрічі пан Фігель розповів про діяльність Комісії ЄС та співпраці між ЕС та Україною у галузі освіти та відповів на численні запитання студентів. Українську молодь зокрема цікавило наскільки реально випускникам наших ВНЗ знайти роботу за кордоном, які є програми ЄС щодо можливості навчання чи стажування у європейських університетах, чи існує у Євросоюзі якась організація на зразок Всеукраїнської студентської ради.

Як Фігель розповів, що нині проблема відтоку молодих спеціалістів є і в країнах Європи - багато молоді з країн Старого світу виїжджають на роботу, наприклад, у Сполучені Штати. Зрозуміло, що для країн, які знаходять у перехідному періоді ця проблема є надзвичайно гостра. Однак, на думку пана Фігеля, для молодого українця, що навчалася чи стажувалася за кордоном, краще шукати себе на ринку праці України, бо в інших країнах такому фахівцеві будуть або все-таки менше платити, або запропонують низько кваліфіковане і мало оплачуване робоче місце.

Єврокомісар також розповів українським студентам, що багато років працюють такі крупні університетські програми як TEMPUS та ERASMUS MUNDUS, які спрямовані саме на студентство та вищу освіту. В них, до речі, приймає участь і Україна. Пан Фігель відповів на численні запитання про Болонський процес, як він проходить у різних європейських кранах та розповів, що цими днями в Парижі відбувається засідання Асоціації європейський студентів, яка бере активну участь у Болонському процесі в якості спостерігача.Bookmark and Share