Забезпечення випускників вузів першим робочим місцем


Таку думку виразили учасники круглого столу, що відбувся в Центрі "Довіра" й організовувався Комітетом у справах сім'ї та молоді Харківської міської ради. Дискусія була присвячена ситуації, що склалася навколо Закону "Про забезпечення молоді, що одержала вищу чи професійно-технічну освіту, першим робочим місцем із наданням дотації роботодавцю". У роботі круглого столу взяли участь голова Ради молодих підприємців України Денис Красніков, представники Комітету у справах сім'ї та молоді, Управління праці та соціального захисту населення Харківської міської ради, Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, об'єднання профспілок, центра зайнятості, обласного та міського Центрів молоді, вузів і молодіжних громадських організацій.
Закон "Про забезпечення молоді, що одержала вищу чи професійно-технічну освіту, першим робочим місцем із наданням дотації роботодавцю" повинен був набрати чинності 1 січня 2006 року. Він передбачає надання дотації роботодавцю в випадку прийняття на роботу з направлення Державної служби зайнятості молоді, якій надається перше робоче місце з отриманої відповідної професії (спеціальності), терміном на два роки.
Але зараз проектом Державного бюджету України на 2006 рік пропонується перенести термін введення в силу Закону на один рік. На жаль, не проходили широкомасштабні консультації державних органів із громадськістю, зокрема, з Радою молодих підприємців України, що була ініціатором розробки та прийняття Закону й автором більшості норм, закладених у ньому.
Радою молодих підприємців України були розроблені пропозиції щодо удосконалення механізму введення в силу Закону, що спрямовані на зниження витрат бюджету на реалізацію передбачених заходів.
Учасники круглого столу виразили глибоку стурбованість щодо ситуації, що сталася, та вважають, що врахування пропозицій круглого столу дозволить ефективно використовувати засоби, а також прискорить позитивний ефект у молодіжному середовищі після введення в силу обговорюваного Закону.Bookmark and Share