Президент поспілкувався з студентами. Дві точки зору


Розпочалася трансляція телемосту Президента України зі студентами в ефірі ICTV, СТБ, «Нового каналу» та УТ-1

Пряма трансляція телемосту з Президентом України Віктором Ющенком розпочалася в ефірі телеканалів ICTV, СТБ, «Нового каналу» та УТ-1.

У ході програми «Президент і молодь – діалог про майбутнє», яка триватиме 1 годину 40 хвилин, Віктор Ющенко відповідає на запитання студентів трьох найстаріших і найрейтинговіших університетів країни – Національного університету «Києво-Могилянська академія», Львівського Національного університету ім. І. Франка та Донецького державного університету ім. М. Туган-Барановського. Зазначені вузи були запрошені до участі у програмі за продюсерським рішенням авторів інтерактивного телепроекту. Склад студентських аудиторій кожен університет визначив для себе самостійно. Тему розмови студенти також обрали самі.

Безпосередньо озвучують запитання, адресовані Віктору Андрійовичу, ведуча ICTV Олена Фроляк – у президентському кабінеті, Сергій Попов у студії СТБ, Оксана Павлова у студії «Нового каналу».

Програма «Президент і молодь – діалог про майбутнє» фактично є продовженням проекту, що стартував у травні 2005 року, коли Глава держави у прямому ефірі кількох телеканалів відповідав на запитання громадян з усіх регіонів України.

Ефір відбувається перед Днем студента, який святкуватимуть 17 листопада.

* * *

Державні банки відкриють програми кредитування житлового будівництва, заявляє Президент України

Про це Глава держави повідомив сьогодні під час прямого телеефіру, спілкуючись зі студентами Києва, Донецька та Львова.

«Моя мета – сформулювати в 2006 році через відповідні інституційні зміни в державних, комерційних банках національну програму забезпечення житлом всіх без винятку, але особливо молодих людей. Зробити державний кредит доступним», – сказав В. Ющенко.

Глава держави нагадав, що на програму житлового будівництва бюджет передбачив 139 млн. грн., з яких 86-89 млн. грн. вже освоєно. За його словами, це є «найбільшим фінансуванням фонду житлового кредиту».

* * *

Віктор Ющенко позитивно оцінює участь України у Болонському процесі

Президент України Віктор Ющенко в цілому позитивно оцінює участь України у Болонському процесі. Про це він сказав сьогодні на телемості, відповідаючи на запитання студента Донецького державного університету.

Президент нагадав, що до 2010 року Європа планує мати об’єднаний освітній простір – відтак дипломи вузів країн-учасниць Болонського процесу визнаватимуться на всій їх території.

«З гордістю можу сказати, що в результаті до диплома будь-якого українського вуза буде додана офіційна вкладинка, яка буде засвідчувати – ви дипломований спеціаліст, якого можна приймати на роботу в усіх державах, які приєдналися до Болонського процесу», – сказав В. Ющенко.

Водночас Президент визнав існування низки проблемних питань у цій темі – йдеться зокрема про те, що близько 30 – 40% номенклатури спеціальностей, які отримують нині у вітчизняних вузах, в Європі просто невідомі.

«Проблем є багато, але це скоріше проблеми росту, ніж негативу», – констатував Президент.

Відповідаючи на інше запитання, Глава держави також повідомив, що зараз відбувається фінальна частина дискусії відносно впровадження спеціальної програми, яка дозволить організувати навчання за кордоном кількох тисяч українських студентів.

* * *

А ТАК ПОДАЛИ МЕДІА:

Найнестудентська розмова із студентами, або нудотний Президент:

Телеміст гаранта, що відбувся в четвер, зі студентством придумали ті ж три телеканали, що в травні проводили подібне спілкування Ющенко з усією країною. Усе б нічого, але з самого початку телевізійники дали маху з анонсами цього корисного заходу: з них випливало, що поспілкуватися з президентом зможе будь-який студент. Насправді виявилося, що до участі запрошені студенти всього трьох вузів країни, і "чужих" студентів там не чекали. Згаданими вузами були Донецький і Львівський національний університети і Києво-Могилянська академія - у дусі новітньої географії країни вони повинні були представлять відповідно, столицю, Захід і Схід України.
…В актовому залі Киево-Могилянки, відкіля повинна була спілкуватися з президентом столична молодь, чинно розсілися сорок студентів. З усіх боків їх взяли в кільце прожектори та відеокамери. У цей же час у двері ломилися десятка двоє молодих людей.
- У списках є? - ричали охоронці.
- Немає…
- Тоді всього доброго!
- Нам прийшов лист із Секретаріату Президента, де було чітко зазначене, що кількість співрозмовників Ющенко не повинний перевищувати сорок чоловік. Не можу тільки понять, чому тоді в Донецьком вузі дозволили бути присутнім 100 студентам? - пояснила "КП в Україні" ситуацію декан по роботі зі студентами Олена Третьякова. А по розповідях самих студентів, вхід у заповітний зал був тільки по запрошенням, котрі роздавали старости груп. У першу чергу - відмінникам і активістам. А білетики, що залишилися - тим, хто раніш устиг схопить. До речі, на прямий ефір до Президента не допускали і студентів інших столичних вузів. У горезвісному листі із Секретаріату Президента значилося також, що питання можна задавати тільки економічні і соціальні. В середу, напередодні прямого ефіру, із групою студентів провели репетицію, і журналісти відібрали питання для київської молоді. В остаточному підсумку за годину сорок студенти Могилянки встигли задати… всього чотири питання.
Залишаючи аудиторію, юнаки і дівчини, позіхаючи, поділялися враженнями: "Нудота!", "І чого це геть так думкою по древу розтікався? Якщо по три години відповідати на питання, зрозуміло, що не встигнеш запитати, що хотів"…
До слова, питання студенти задавали йому чомусь усе більше політичні, немов навмисно підсуваючи Президенту можливість поговорить на потрібні теми, і Ющенко відповідав на них зі смаком - довго і докладно. У підсумку з двох десятків заданих протягом телемосту питань "студентських" по змісту виявилося не більш п'яти. "Серйозна молодь пішла, - не переставала дивуватися "КП в Україні", - бюджет країни їм цікавий, аніж власна стипендія".
Про що говорив Президент:
- про примирення з Тимошенко: "У річницю помаранчевої революції запропоную всім політичним силам підписати меморандум взаєморозуміння та про чесні вибори";
- про дитячі виплати (на питання щодо виплаті 8,5 тисячі гривень за немовля): "Мені говорили вже, що я, мов, фінансую цією програмою повій. Але насправді мета цієї програми - підтримати українців, що хочуть народити дитину";
- про чесність Порошенка: "у мене є лист від Генпрокуратури, МВС і СБУ про відсутність фактів корупції в моєму оточенні";
- про квартирне питання: "моя мета сформувати в 2006 році національну програму з забезпечення житлом усіх без винятку";
- про навчання за кордоном: "в Україні завершується підготовка програми, що передбачає навчання декількох тисяч наших студентів у закордонних вузах".
"Красуня" у гаранта - слово лайливе? Не був би Донецьк Донецьком, коди б не задав Президенту пари гостреньких питань. Ефектна блондинка поцікавилася в камеру: чи не вважає Вікторе Андрійович, що зрадив ідеали Майдану?
- Я б відповів цій красуні, що мої руки чисті, - з явним роздратуванням відповів Президент. Треба визнати, що в його виконанні "красуня" пролунала як лайка. Надалі нікого зі студенток, що задавала питання, нікого красунею не назвав. І "КП в Україні" остаточно зміцнилася в думці, що голова держави використовує це слово аж ніяк не як комплімент.

Джерело останнього матеріалу: НАНЕДІЛІ - харківський регіональний молодіжний громадський тижневик
Bookmark and Share