Солонтай: міністерство має бачити молодіжну політику в комплексі


Коментар "Молодіжній Правді" дає Олександр Солонтай, який 17 жовтня минулого року був обраний головою ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» – організації, що займається підтримкою молодіжного руху.

Пан Олександр заперечує, що для входження до Європейського молодіжного форуму потрібно об’єднання всіх молодіжних організацій на єдиній платформі: «Чомусь у нас таке сприйняття, що для того, аби увійти до Європейської молодіжної платформи, треба обов’язково зігнати всіх в одне молодіжне об’єднання». Молодий лідер каже, що у цивілізованих країнах таке не практикується.

«Наразі в Україні немає організації, яка зможе представляти Україну на Європейському молодіжному форумі. Дилема полягає в тому, що штучно створити таку організацію, сидячи в міністерстві, не можливо».

Діяльн ість Міністерства Олександр оцінює у 3 бали (за десятибальною системою): «Юрій Олексійович є однозначно значно кращим, ніж його попередниця. Але я оцінюю з точки зору молодіжного руху».

«Наша організація проводить моніторинг державної молодіжної політики. Ющенком було поставлене перед Юрою Павленко завдання – Міністерство повинно стати тією інституцією, яка бачить молодіжну політику держави в комплексі. Тобто уявляє її повністю в усіх сферах. Міністерство, яке ми маємо зараз, у такому ракурсі молодіжної політики не бачить. І це – найважливіша проблема».

«Можливо, я пояснив дуже теоретично, – уточнює пан Олександр. – Наведу практичний приклад. Яка стипендія у студента? Це молодіжна політика? Молодіжна. А хто ухвалює рішення про зміну розмірів стипендій? Кабмін і Верховна Рада, залучаючи кошти до бюджету. Міністерство молоді як таке у всій цій схемі участі не бере. Скажіть, Міністерство молоді може безпосередньо вплинути на якість вищої освіти або на покарання ректорів, які займалися фальсифікаціями на виборах? Не може. Ректори підпорядковуються вченим радам і можуть підпасти під вертикаль Міністерства освіти та науки. А питання освіти – одне з найголовніших питань молодіжної політики».

«Таких прикладів можна навести ще десятки: історія на початку цього року із студентами-медиками. Їм змінили спеціальності, за якими вони будуть навчатися в інтернатурі і подовжили термін навчання. Цим займалося Міністерство здоров’я. А Міністерство молоді може втрутитися у цей процес лише дуже опосередковано. Саме тому, Міністерство повинно стати центром концепції щодо молодіжної політики, а всі інші відомства і міністерства повинні співвідносити свою роботу у відповідності до цього концептуального бачення».

Якби Олександр Солонтай став міністром молоді, він зробив би Міністерство головним імпульсом у всіх сферах, що стосуються молодіжної політики. «У Кабміні жодне питання, що стосується молоді, не вирішувалося би без урахування думки Міністерства.

«Говорячи про оцінку діяльності Міністерства і міністра, треба пам’ятати про такий аспект: Юрій Олексійович Павленко – міністр тимчасовий. Він міністр до виборів 2006 року», – зазначає Олександр.

«Та політична сила, яка на виборах 2006 року буде найбільш популярна серед молоді, насамперед забажає забрати собі саме це Міністерство, оскільки очікування до цієї партії будуть найбільші з боку молодих виборців: 18-35 років. Я думаю, що зараз очевидно, що Народний Союз «Наша Україна» – не та партія, за яку найбільше проголосує молодь. Разом з тим, серед членів цієї партії є молоді, дуже перспективні лідери, і якщо партія їм дасть «зелене світло» та надасть підтримку, то вони можуть кардинально змінити ситуацію ще до виборів».

«В контексті майбутніх виборів зазначу і про їх найбільшу загрозу – пониження явки молоді на виборчі дільниці, і повне розчарування та апатія до виборів як таких».Bookmark and Share