ВУСМО налагоджує механізми співпраці у сфері молодіжної політики


Східно-Український Союз Молодіжних Організацій (ВУСМО) працює в сфері молодіжних організацій уже 9 років. За цей час була проведена величезна робота з об`єднання молодіжних організацій, проведено численні семінари, тренінги для молоді і лідерів НУО різних областей і країн, втілено в життя ряду проектів щодо розвитку демократичного лідерства в Україні. Протягом багатьох років ВУСМО щільно співпрацює з Національними Радами Молдови (CNTM), Бєларусі (RADA), Швеції (LSU), торік приєдналася і Національна Рада Грузії (NCYOG).

У 2005 році ВУСМО вийшло на рівень розширення спільної роботи з Національними Радами Східної Європи і Кавказу. У червні цього року в Києві була проведена перша зустріч, на якій зібралися представники 8 країн - Молдови, Бєларусі, Грузії, України, Вірменії, Азербайджану, Росії і Швеції. Кожна країна була представлена 2, 3 учасниками (голова організації, член виконавчого комітету і координатор). На цій зустрічі були виявлені загальні проблеми молоді і молодіжної політики, намічені можливості вирішення цих проблем, обговорено і складено приблизний варіант планів роботи.

У ході зустрічі лідери організацій прийшли до висновку, що вони повинні тісно співробітничати один з одним не тільки при проведенні окремих заходів, але й у рамках довгострокового і постійного співробітництва.
У вересні і листопаді цього року відбудуться ще дві зустрічі в Молдові і Бєларусі. На цих зустрічах також будуть обговорюватися питання майбутньої спільної роботи.

Як було обговорено на зустрічі в Києві, діяльність Східно-Українського Союзу Молодіжних Організацій 2006 року буде спрямована на створення механізму для підвищення компетентності молодіжних лідерів, продовження знайомства з організаціями через проведення й участь у навчальних візитах, а також інтеграція роботи молодіжних організацій Східної Європи і Кавказу на європейському рівні.

Східно-Український Союз Молодіжних Організацій,
Ул. Академіка Павлова, 13а,
М. Горлівка , Донецька обл.
Тел./факс: (06242) 9 43 01
E-maіl: vusmo@dіtek.dn.ua

Олена Агафонова, Координатор міжнародних програм,
ВУСМО, www.civicua.org

Bookmark and Share