Володимир Філіппов: важливо, щоб державою керували професіонали


Володимир Філіппов є активним учасником молодіжної політики, як на всеукраїнському рівні так і в місті Києві, зокрема. Пан Володимир очолює Київську міську організацію Союзу молоді регіонів України, а також він є помічником-консультантом народного депутата України Віталія Хомутинніка.

Протягом трьох років від волонтера пан Філіппов дійшов до посади голови міської організації. «Організація у нас ще молода (ми існуємо лише третій рік), але досить потужна. Наша організація діє за принципом: тут знайдеться місце кожному і кожен, хто до нас приходить, може себе реалізувати», - зазначив пан Володимир.

«Крім політичних проектів СМРУ втілила низку соціальних проектів. Для членів організації та для тих, хто звертається до нашого союзу, ведеться програма працевлаштування молоді, є ряд підприємств, з якими ми співпрацюємо. Це як тимчасове працевлаштування, так і постійне. Ми ведемо активну співпрацю з молодіжною біржею праці. Є проект адаптації сільської молоді (це проект «Молодіжні земляцтва») – студентів, які приїхали з провінції. За рік люди, яким ми допомагали, вже почувають себе в м. Києві «як риба у воді»: вони знають саме місто та ритм його життя, який, звичайно, відрізняється від ритму життя в сільській місцевості.

Найціннішим та найвагомішим проектом СМРУ В.Філіппов вважає проект «За молодими майбутнє» - проект навчально-інформаційного характеру: «Він проводився літом, на морі, що допомагало у знайомстві та спілкуванні молоді – студентів, представників молодіжних, громадських організацій, які цікавляться політикою. Результатом реалізації цього проекту стало створення кількох молодіжних організацій не політичного характеру. Ми горді з того, що саме ми цих людей познайомили, навчили працювати в команді. Завдяки цим знанням, повернувшись до своїх ВНЗ, вони створили організації незалежно від профспілок та керівництва навчальних закладів».

Втіливши певні політично-спрямовані заходи, СМРУ було привернуто увагу громадськості та ЗМІ до проблем у державі: «Було певне розчарування у людей, були певні негаразди у соціальній та економічній сферах – про це неможливо мовчати. Але зараз ми бачимо позитивні зрушення з боку Президента: він робить більш виважені кроки – до управління державою залучаються люди з професійної точки зору, а не з огляду на те, хто був на Майдані під час революції, а хто не був. В принципі важливо, щоб державою керували, в першу чергу, професіонали. Навіть серед своїх прибічників Президент має віддавати перевагу тим, хто досконало знає свою справу.

Відповідь про ставлення до діяльності Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту пан Володимир почав зі слів «критикувати завжди легше…» В.Філіппов вважає, що новий міністр, на відміну від попереднього, працює менш ефективно, як у галузі реалізації молодіжної політики в державі, так і у сфері співпраці з молодіжними громадськими організаціями. Пан Володимир зазначив, що чинниками незадовільної роботи міністра є «молодість та недостаток досвіду, а об’єднання Міністерства молоді з Міністерством спорту нічого хорошого молоді не несе: спорт, безумовно, має бути на високому рівні для престижу держави і тому зрозуміло, що через галузь спорту менше уваги приділяється галузі молоді. Можливо, це не його вина, але вина уряду і Президента, коли відбулося об’єднаня Міністерства, яке не пішло на користь молодіжній політики, це точно».

Стосовно проблем у молодіжному русі України пан Філіппов зазначив, що «молодіжний рух в Україні надто заполітизований», в той час, коли за допомогою молоді могли б вирішуватися соціальні негаразди.

Володимир Філіппов вважає: «Молодь – це майбутнє будь-яких політичних сил. Настане час, коли на місце попередників повинен прийти хтось інший. Власні виховані кадри становлять кістяк партії та якнайкраще сприяють розвитку політичних сил».

«На сьогодні у Партії регіонів налагоджена система підготовки молодих партійних кадрів, їхнього професійного кар’єрного росту в рядах партії. Багато членів нашої молодіжної організації поряд зі своїм ростом у молодіжній організації, паралельно ростуть і в партійних структурах - вони є членами політрад, регіональних організацій, всеукраїнських організацій, вони впливають на прийняття партійних рішень. Це дає підстави сподіватися на те, що тили сьогоднішніх керівників надійно прикриті нами, молодими».

На думку Володимира Філіппова, подібне ставлення до молоді і в інших політичних партіях спричинить у майбутньому появу не політиків-бізнесменів, а професійних політиків, які знають законодавче поле, які бачать нагальні проблеми та «не обтяжують себе лобіюванням власних інтересів».

Bookmark and Share