Одеса. Молодіжні вибори 2005 не поступаються 2004 по порушенням


Як проходили вибори ми можемо розглянути на прикладі Одеського національного університету – найбільшого університету нашого міста.
Почати можна з дуже показового факту – усі бюлетені друкувались вночі і організатори ледь встигли до ранку. Це призвело до ряду порушень: по-перше, на деяких дільницях голосування почалося з запізненням у дві з половиною години(!), а це перші дві пари, час коли в університеті знаходиться найбільша кількість студентів (лише уявіть скільки студентів були позбавлені права вибору). По-друге, абсолютна більшість бюлетенів не була проштампована, бюлетені виглядали, як прості клаптики паперу без жодного захисту від копіювання, чим не забарились скористуватися деякі кандидати(кількість бюлетенів в урні не співпадала з кількістю підписів).
На більшості факультетів велась не прикрита агітація за кандидата від профкому (на даний момент вона є переможницею).
Була порушена таємниця голосування, студенти були вимушені голосувати за столом, де засідала виборча комісія.
Не всюди перевірялись документи, на деяких дільницях декани самі вели агітацію та змушували голосувати, інколи по кілька разів.
Був помічений тиск у вигляді погроз фізичної розправи на певних кандидатів та їх довірених осіб.
Під час підрахунку голосів були зовсім абсурдні порушення, що були заактовані.
Ми навіть не очікували, що на такому рівні будуть настільки брудні методи боротьби.

Як приклад розмірів та різноманіття порушень додаємо заяву на ім’я голови робочої групи від групи кандидатів в сенат та конгрес молодіжно ї ради.

Голові міського виборчого штабу
з проведення виборів до Молодіжної ради
при виконавчому комітеті Одеської
міської ради
пану Співаку Д.П.

Кандидатів в Сенат та Конгрес МР


Заява

Ми, що нижче підписалися, вимагаємо скасування результатів виборів по 5 дільниці, 20 округу, в зв’язку з тим, що цій дільниці були помічені значні порушення, а саме:
- голосування почалося із запізненням;
- на бюлетенях була відсутня печатка;
- пакунки з бюлетенями не були запечатаними та проштампованими;
- під час голосування на дільниці висіла агітація за кандидата в конгрес Омельяненко Тетяну;
- під час голосування членами ДВК проводилась усна агітація за кандидата в конгрес Омельяненко Т.;
- відповідальним за проведення виборів по РГФ була призначена Змієва, яка є одногрупницею та подругою Омельяненко Т.;
- Омельяненко Т. постійно була присутня на дільниці. Коли ж на дільницю підходили інші кандидати на них здійснювався тиск у вигляді погроз фізичної розправи та образливих виразів. Зокрема довірена особа Омельяненко Присікар Дмитро погрожував кандидату в сенат
Чорному О. С. зустріти його після занять на факультеті, якщо він буде писати акти про порушення;
- довірена особа Омельяненко Тетяни Присікар Дмитро забрав у довіреної особи Сургучева Г. Г. акти про порушення на дільниці та викинув їх у вікно;
- протокол про результати голосування був підписаний членами ДВК ще о 15.20, хоча до нього ще не було занесено жодної цифри;
- приміщення для голосування не було обладнано окремим столом, тому студенти голосували на столі за яким сиділи члени ДВК, які контролювали за кого голосували студенти;
- по закінченню голосування довірена особа Чорного О. С. (Павлов Віктор Вікторович) не зміг потрапити в комісію, тому що члени ДВК зачинилися в іншому приміщенні (ауд.116) не залишивши записки. Коли ж довірена особа нарешті потрапила до аудиторії, то побачив таке:
- скринька була розкрита, коли ще не були перераховані та погашені невикористані бюлетені;
- в скриньці було знайдено 30 бюлетенів одною пачкою без жодної позначки;
- загальну кількість бюлетенів, що були використана, ніхто не перераховував та не порівнював з кількістю підписів в списку. Кількість невикористаних винайшли віднявши від кількості тих бюлетенів, що були отримані суму голосів за кандидатів та проти всіх.

Довірену особу Чорного О. С. Павлова В. В. змушували підписати протокол, коли ж він відмовився підписувати та вийшов з приміщення голосування, щоб передати копію акта про порушення кандидату в сенат Чорному О. С. його не пускали назад член ДВК, який відмовився показати посвідчення та Т. Омельяненко;
- члену ДВК Павлову В. В. було відмолено в можливості написати окрему думку в протоколі.
- члену ДВК Павлову В. В. було відмолено в видачі копії протоколу.
- Скринька після підрахунку була запечатана не належним чином, без печатки, замість цього на ній розписалися деякі члени ДВК.

Порушення були заактовані та передані Змієвій Н. В. для передачі в МВШ.

У зв’язку з вище написаним, ми вимагаємо:
- провести перевибори по 5 дільниці 20 округу як в конгрес, так і в сенат, тому що при підрахунку були порушені вимоги Положення про рейтингове опитування молоді , що могло вплинути на результат голосування;
- дискваліфікувати Омельяненко Тетяну за порушення, що чинилися нею та її довіреними особами;
- замінити відповідальну за вибори на 5 дільниці 20 округу Змієву Н. В. в зв’язку з тим, що вона порушувала Положення про рейтингове опитування молоді, як зацікавлена особа.

Чорний О. С. (Кандидат в Сенат)
Сургучов Г. Г. (Кандидат в Сенат)
Зайцева О. С. (Кандидат в Сенат)
Березняк Н. М. (Кандидат в Конгрес від РГФ)

Bookmark and Share