Юрій Павленко: В Україні зростають обсяги забезпечення молоді житлом


– Так, за три квартали 2005 року Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву через різні механізми державної допомоги забезпечено житлом більше 7 тисяч молодих сімей у всіх регіонах України. У 2005 році Фонд планує у 4-5 разів, порівняно з 2004 роком, збільшити кількість молодих сімей, які за допомогою Держави отримають власне житло".

"Кількість молодих сімей, які зможуть поліпшити свої житлові умови за допомогою механізмів Державної підтримки, залежить від обсягів фінансування Державної програми забезпечення молоді житлом з бюджетів різних рівнів, – зазначив Юрій Павленко. – У Держбюджеті на 2005 рік передбачені асигнування на реалізацію цієї програми у сумі 130 млн. грн. Крім того, в місцевих бюджетах усіх рівнів на забезпечення молоді житлом у 2005 році передбачено ще близько 30 млн. грн.".

"Разом з тим, – додав Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту, – Фондом через механізм часткової компенсації відсоткової ставки молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам, які отримали кредити в комерційних банках на будівництво або придбання житла, за 9 місяців поточного року залучено 760,8 млн. грн. позабюджетних обсягів фінансування молодіжного житлового будівництва. А на 2006 рік Фонд планує збільшити обсяги фінансування Державної програми забезпечення молоді житлом як за рахунок бюджетних так і позабюджетних джерел".

"У 2006 році Фонд планує започаткувати експеримент зі зниження вартості будівництва житла для молоді через створення в структурі Фонду госпрозрахункового підрозділу “Управління житлового будівництва”, який виконуватиме функції замовника будівництва житла для молоді і за орієнтовними підрахунками дасть можливість будувати житло для молоді згідно з цінами, які відповідають опосередкованій вартості будівництва житла. Вона встановлена нормативами Держбуду для кожного регіону окремо", – повідомив Юрій Павленко.

"Слід також зазначити, – додав член Ради партії "Народний Союз Наша Україна", – що реалізація Державної програми забезпечення молоді житлом за останні роки суттєво вплинула на збільшення обсягів будівництва житла в Україні".Bookmark and Share